25 Şubat 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Gündem / Adana Öğretmenevi, Önemli Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı…

Adana Öğretmenevi, Önemli Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı…

Adana Öğretmenevi ve ASO Müdürü Güven Güvener, toplantıyla ilgili bilgiler vererek 22 Büyükşehir Öğretmenevi müdürünün ve daire başkanlığının koordinasyon ekibinin katılımıyla gündem maddelerinin 5-6 Şubat 2024 tarihleri arasında görüşüldüğünü belirtti.

Güvener ayrıca, toplantı sonrasında kurum müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Güzel Adana’ temalı kültür gezisi yapıldığını söyledi.

Gezide, Adana Olgunlaşma Enstitüsü’nün tarihi Tepebağ Mahallesi’nde bulunan ek hizmet binası ziyaret edildi. Yöresel yemeklerin yapıldığı tarihi binada unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin atölyeleri gezilerek el emeği göz nuru ürünler dikkatle incelendi.

Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdiresi Seher Coşkun, misafirlere yapının tarihi dokusunun korunarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Adana Valiliğinin koordinesinde yapıldığını belirtti.

Ulu Camii ve Sabancı Merkez Camii ziyaretleri de yapılan gezi Merkez Park’ta hatıra fotoğrafları çekilmesiyle son buldu.

 

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Vali Köşger’den Hayırlı Olsun Ziyareti…

26 Ocak 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ceyhan Kaymakamlığına atanan Kaymakam Ramazan Kurtyemez’e yeni görevinin …

ADANA’DA DEPREM KONUTLARI KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI…

 Adana’da deprem konutları kura sonuçları AFAD Hak Sahipleri Kura çekimi belli oldu. Asrın felaketinden etkilenen …

Ruhsatsız silah yakalatan tutuklanmaya başladı kente huzur geldi…

Köşger, İl Asayiş Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Adana’da 2023 yılında bir önceki yıla göre yaşanan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir