24 Mayıs 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / UMUT ORAN ADANA’DA…

UMUT ORAN ADANA’DA…

Umut Oran’dan sert tepki
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Umut Oran Adana İl Başkanlığına yaptığı ziyarette Cumhurbaşkanı’na ve Başbakan’a yüklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yetki gaspı yatığını ifade eden Oran konuşmasında şunları söyledi Eflatun’un bir sözü var: “Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir”.
Evet, muhalefet olarak gerçekler acı da olsa sorunları dile getirmek çözüm yollarının bulunmasını sağlamakla görevliyiz.
Niye böyle söyledim çünkü ülke yangın yeri gibi 39 vatandaş öldü, yüzlercesi yaralı, bir o kadarı da gözaltında. Adana’da da yaşamını yitirenler var, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Türkiye büyük tehdit altında, 34 yıl sonra sokaklar yeniden 12 Eylül günlerine dönmüş durumda. Ekonomisi demokrasisi, dış politikası iflas etmiş Türkiye, beceriksiz hükümet nedeniyle yönetilemez halde.

Peki, tüm bu vahim olaylar yaşanırken Cumhurbaşkanı ve çırak başbakan ne yapıyor? Trabzon’a, Rize, Malatya’ya gidip zaten yıllardır eğitim gören okulları yeniden açıyor, kaldırım, kanalizasyon, parke döşemesini dev hizmet diye gösterip şov yapıyor. Bu büyük bir aymazlıktır.

Üstelik 12. Cumhurbaşkanı ağzını her açtığında toplumu geriyor, kutuplaştırıyor, kendini yasama yürütme ve yargının yerine koyup talimatlar veriyor, anayasal suç işliyor.
Kendisini Başbakan sanan çırağı ise kısa zamanda özüne dönerek aynen selefi gibi hakaretlere başladı. Kötü söz sahibine aittir ama çırak başbakan CHP’ye vatan haini deme cüretini göstermiş. 90 yıllık güçlü, barışçı, bölgesel sorunlarda hakem rolünü oynayan Türkiye’yi kimlerin bu hale düşürdüklerini itiraf etmekte zorlanıyor herhalde. Bu sıfatı kendisine iade ediyorum, hatta iade etmekle de yetinmeyip avukatıma dava açılması talimatı veriyorum. Kendisinden tazminatı aldığımda bu parayı, “kelle” dedikleri o şehitlerin çocuklarına burs veren Mehmetçik Vakfına bağışlayacağım.

Bugün yaşanan bu vahim tablonun sorumlusu ve eğer varsa vatan hainliği yapan, vatana ihanet edenler; IŞİD’i destekleyip, PKK’ya göz yumanlardır. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden dahi Erdoğan’ın IŞİD konusundaki itirafını anlatıyor. Dünya alem biliyor ki IŞİD canavarını yaratan, ülkeyi kaosa sürükleyen bu tablonun sorumlusu Erdoğan, Çırak Davutoğlu ve hükümetidir. İşi muhalefete yıkarak sorumluluktan kaçamazlar.

ÇIRAK BAŞBAKAN
Konuşmasında Başbakan Davutoğlu ve hükümetini de ağır dille eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran ’’Türkiye’de o kadar enteresan işler dönüyor ki bu beceriksizler sayesinde.. Ülke birbirine girmiş İçişleri Bakanı ortada yok 3 gün sonra çıkıyor kabile devleti bakanı gibi konuşuyor. İçişleri Bakanı kayıpken ne oluyor peki hükümet adına ilk açıklamayı Tarım ve Hayvancılık Bakanı yapıyor. Çırak Başbakan Bakanlar Kurulu yerine AKP MYK’sını topluyor. CNN International Kürdistan haritası yayınlıyor, üstelik “yanlışlıkla oldu” deyip özür bile dilemiyorlar Türkiye’den, ama hükümetten tık yok.
Suriye muhaliflerinin silahlı eğitiminin Türkiye tarafından yapılacağını Türk hükümetinden değil ABD açıklamalarından öğreniyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir