24 Temmuz 2024 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / BİR HAFTADA 15 KİŞİ ÖLDÜ…

BİR HAFTADA 15 KİŞİ ÖLDÜ…

Adana’da bir hafta içinde 10 kişi cinayete kurban giderken 3 kişi intihar ederek, 2 kişi de yüksekten düşerek hayatını kaybetti.
Adana’da Kurban Bayramı’nın 3. gününden bu yana yaşanan olaylarda 15 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı. İlk olay merkez Seyhan ilçesine bağlı Yenibey Mahallesi’nde meydana geldi. Yakınlarının darp edilmesine kızan Serez ailesi Atasever ailesinin evini bastı. Çıkan çatışmada Abdullah Atasever hayatını kaybederken, eşi Hanife Atasever de gözüne mermi isabet etmesi sonucu ağır yaralandı ve beyin ölümü gerçekleşti. Olayla ilgili gözaltına alınan Hilmi Serez tutuklandı.

ÇOCUK KAVGASI SAVAŞA DÖNÜŞTÜ

Bu olaydan 1 gün sonra ise merkez Yüreğir ilçesine bağlı Başak Mahallesi Çukurova Caddesi’nde çocukların torpil atma kavgasına aileler de karışınca 23 kişi yaralandı. Yaralanan şahıslar hastaneye kaldırılırken durumu ağır olun bir kişi hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı.
Adana merkezde bu olaylar yaşanırken Kozan ilçesinde portakal bahçesinin içinde iki ayrı evde birer ceset bulundu. Şahıslardan birinin tüfekle vurulduğu, diğer kişinin ise zehir içerek öldüğü tespit edildi. Yapılan çalışmada zehirlenen kişinin Serkan Tilki olduğu av tüfeğiyle öldürülen kişinin ise Volkan Bozkurt olduğu belirlendi. Polis yaptığı araştırmada Bozkurt’un Tilki tarafından öldürüldüğü daha sonrada ihtihar ettiği üzerinde duruyor.

IŞİD’Cİ MİSİN DİYEREK ÖLDÜRDÜLER

Bu arada Kobani’yi bahane edip sokakları savaş alanına çeviren korsan gösteriler başladı. Bu gösterilerin birinde merkez Yüreğir ilçesine bağlı Çamlıbel Mahallesi’nde evine gelen oğlunu uğurlayan Ahmet Albay’a o sırada yoldan geçen ve yüzleri kapalı olan göstericilerden biri “Sen IŞİD’ci misin?” diye bağırıp ateş açtı. Ateş sonucu baba Albay hayatını kaybederken oğlu yaralandı. Polis şimdi bu zanlıları bulmaya çalışıyor. Kurban Bayramı’nın son günü ise bayram ziyaretine geldikten sora ailesi ile evine dönmek için akşam yola çıkan Yusuf Gülderen’in eşine yaptığı hareketi yoldan Otomobil ile geçen bir grup yanlış anlayınca çıkan tartışmada Gülderen tüfekle vurularak öldürüldü.
Merkez Sarıçam ilçesine bağlı Suluca Mahallesi’nde ise 17 yaşındaki Tugay Tuğlucan (17), Emre P. (18) ve Ozan S. (18) tarafından öldürüldü. Zanlılar polise verdiği ifadede suçu birbirinin üzerine attı. Şimdi mahkeme cinayeti kimin işlediğini çözecek.

BİR GECEDE 3 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Dün gece Adana’da 1’i kadın 3 kişi cinayete kurban gitti. Önce merkez Seyhan ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi, Kurtuluş Caddesi’nde yolda kanlar içinde kimliği belirlenemeyen bir kişi bulundu. Yapılan araştırmada şahsın vurularak öldürüldüğü belirlendi. Polis şimdi bu esrarengiz cinayeti çözmeye çalışıyor. Kozan ilçesinde ise uzman çavuş Süleyman Ş. 15 gün önce evlenen kız kardeşi Eda Şahin ile sevgilisi olduğu ileri sürülen Yusuf Yaşar’ı beylik tabancasıyla vurarak öldürdü. Uzman çavuş olaydan sonra polise gidip teslim oldu.

İNTİHAR VE DÜŞME OLAYLARI

Cinayetlerin yanı sıra bir hafta boyunda biri daha 12 yaşında diğeri ise 18 yaşında kız intihar etti. 12 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak, 18 yaşındaki genç kız ise kendini damdan atarak canına kaydı. Evden çıktıktan sonra DSİ’ye ait sulama kanalında ölü olarak bulunan kadının da intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Bunların yanı sıra 1’i erkek, 1’i de kadın olmak üzere 2 kişi de bulundukları yerden düşerek kazara hayatını kaybetti.
Tüm bu yaşanan olaylarda 4 kadın 11 erkek hayatını kaybetti

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir