20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / CEYHAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN HAZIRLIK…

CEYHAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN HAZIRLIK…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Ceyhan’da yapılacak olan kentsel dönüşüm alanlarını inceledi.
Gürgen, projenin 1 ay sonra çıkacağını ve ardından Ceyhan’da kentsel dönüşüm startının verileceğini söyledi.
Genel Müdür Gürgen Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ü ziyaret ederek kentsel dönüşüm alanları hakkında bilgiler aldı. Belediye meclis salonunda Genel Müdür Gürgen’e slayt eşliğinde proje hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, projenin 1 ay sonra çıkacak olmasından dolayı heyecan ve mutluluk duyduklarını ifade etti.
İlk etapta Özmaya ve Büyük Postane arasında kalan bölgede kentsel dönüşüm uygulanacağını ifade eden Başkan Alemdar Öztürk, “Bu bölgeye iş yerleri, sosyal konut, sosyal tesisler yapılıp teslim edilecektir. Ayrıca belediye binası ve belediye sosyal tesisleri, 5 yıldızlı bir otel ile nehir ıslahı, alış veriş merkezi ve yaşam merkezleri de söz konusu bölgede yapılacaktır” dedi.
Kentsel dönüşümün 2. etabında Demir Köprü ile Çarşı Camii arasında kalan bölge, 3. etapta ise Atatürk Caddesi’nin tamamının kentsel dönüşüme tabi tutulacağını belirten Öztürk, “Allah’ın izniyle Ceyhan’ı iktidarla buluşturduk. Seçim öncesinde söz verdiğimiz hizmetleri de Ceyhan’a kazandırıp ilçemizi hak ettiği noktaya taşıyacağız. Ceyhan şehir merkezini halkımızla buluşturacağız. Hemşehrilerimizin Ceyhan nehrinden yeterince faydalanmasına imkan sağlayacağız. Bu arada, Ceyhan nehri üzerine yayaların kullanımı için 2 adet asma köprü yapılması konusunda plan ve etit çalışmalarımızı başlattık“ diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir