10 Aralık 2023 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Şenlik İptal

Şenlik İptal

Şenlik İptal…

Aydınlık Gazetesi Ceyhan Temsilciği tarafından iki yıldan buyana düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Aydınlık Şenliğine Ceyhan Belediyesi yer veremeyeceğini bildirdi.

Haydar Aliyev Parkı içerisinde düzenlenen ve geçen yıl Devlet eski Bakanı Ufuk Söylemez Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ın katıldıkları söyleşilerin dışında Müzik dinletileri, resim ve fotoğraf sergilerinin yanı sıra değişik etkinlikler düzenleniyordu.

Eski Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü zamanında yer ve ses düzeni tahsis edilirken, AKP’li Belediyenin yere dahi izin vermemesi AKP’nin Sanata ve Etkinliklere bakış açısına da ortaya koyuyor.

30 Mayıs , 1 Haziran tarihi arasında yapılması planlanan ve bu yıl Orhan Kemal’in 100.’cü doğum yılını nedeniyle panellerin düzenleneceği şenlik iptal edilmeyle karşı karşıya kaldı.

Aydınlık Gazetesi Ceyhan Temsilcisi Sacit Ata, Belediyeden yardım beklemediklerini ama yer tahsisini de iptal etmelerinin kendileri için sürpriz olduğunu belirterek, “yinede şartlarımızı zorlayarak şenliği yapmaya çalışacağız. Bir çok yazar, ressam, müzisyenle bağlantı kurduk. Nerede nasıl yapılacağını, karar verip ona göre konuklarımızı bilgilendireceğiz” dedi.

Not : Resimler Geçen yıl ki şenlikten.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaplan galibiyeti koruyamadı…

Stat: Mümin Özkasap Hakemler: Feridun Daldaş xx, Serdar Soydan xx, Egemen Savran xx Manisa FK: …

Emrah Kozay’ın hedefi daha çağdaş bir Seyhan…

  CHP Adana İl Başkanlığı döneminde birliği, beraberliği sağlayıp, 2019 yerel seçimlerinde 25 yıl aradan …

CEYHAN ADAYI ALEMDAR ÖZTÜRK

2024 Yılının Mart ayında yapılacak yerel yönetim seçimleri için tüm partilere adete teyakkuzda her parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir