19 Mayıs 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Siyaset / Savcı korunmalıydı…

Savcı korunmalıydı…

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Türkiye’nin en büyük adliyesinde meydana gelen bu olayın bir kez daha güvenlik zafiyetinin ortaya çıkardığını söyledi. Çıtırık, “Devletin cumhuriyet savcısını koruyamaması büyük bir zafiyettir. Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri sağ olarak yakalama ihtimali varken, eğer ölümle bu eylem sonuçlandırılmışsa; sağ olarak yakalama ihtimali varken icranın kendisini yargı erki yerine koyarak, o kişilerin canlarını almasını da doğru bulmamaktayız.” dedi.

İstanbul Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’a yönelik menfur terör saldırısı, Adana’daki yargı camiası tarafından protesto edildi. Adana Adliye Sarayı önünde düzenlenen anma törenine cübbeleriyle katılan hakim, savcı, avukat ve adliye personeli, özgeçmişi okunan şehit Mehmet Selim Kiraz için saygı duruşunda bulundu. Emniyet ve jandarma ekiplerinin de destek verdiği programda “Adaleti ve insanlığı katlettiniz, alçak terör saldırısını lanetliyoruz, şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” pankartı açıldı. Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit düştüğü haberinin yüreklerine kor gibi düştüğünü söyledi. Adalet camiasının her mensubunun her mensubunun bu büyük acıyı yürekten hissedip, şehit Kiraz’a ağladığını vurgulayan Yeldan, “Menfur saldırı şehit savcımızın şahsında Türkiye’de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme, onlara gözdağı verme girişimidir. Bu saldırı alçakça bir terör eylemidir. Terörün inancı, felsefesi olmaz. Terör düşüncenin özsuyunu emer, kanla beslenir. Bu menfur saldırının arkasındaki zihniyet emellerin asla ulaşamayacak; milli birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir. Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istenen kaos ve kargaşa ortamının önündeki en büyük engel, her zaman olduğu gibi yine hukuk olacaktır.” şeklide konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir