29 Kasım 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Kentsel dönüşümde yıkım başladı…

Kentsel dönüşümde yıkım başladı…

CEYHAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İLK YIKIM BAŞLADI
Ceyhan Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde birinci etap yıkım çalışmaları başladı.

Ceyhan Türlübaş mahallesindeki mülkiyeti Ceyhan Belediyesi’ne ait olan Park Bahçe Müdürlüğü’nün de içersinde bulunduğu bölgede başlatılan 1. etap yıkım çalışmasını baret giyerek iş makinesine binen Belediye Başkanı Alemdar Öztürk başlattı.

Projenin hayata geçirilmeye başlanması nedeniyle düzenlenen program Kuran-ı kerim okunması, duaların edilmesiyle ve kurban kesilmesiyle başladı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, şehirle nehri buluşturma ve Ceyhan’ın makûs talihini değiştirme anına tanıklık etmekten dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ederek” Allah nasip ederse projemiz tamamen bittiğinde 1+1’den 1+5’e kadar toplam 514 konut ve 77 adet ticari alan tamamlanmış olacaktır. Yıkımını yapmaya başladığımız andan sonraki süreç içersinde inşallah temelini de sizlerle beraber atacağız, 2017 yılının sonunda da Allah’ın izniyle bu projeyi hayata geçirmiş olacağız.” Dedi

Ceyhan kentsel dönüşüm projesini 3 etap halinde gerçekleştireceklerini belirten Başkan Alemdar Öztürk, “ bugün yıkımını yaptığımız 1. etap çalışmalarında adliye binasına kadar olan yaklaşık 75 dönümlük alanda kentsel dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız. 2. etap ise adliye binasından içersinde belediye binamızın da yer aldığı bölgede gerçekleştirilecektir. 3.etap çalışmalarımız da Bota mahallesindeki camiinin bulunduğu bölgeye kadar olan sınırlar içersinde gerçekleştirilmiş olacaktır. Hedefimiz tüm bu çalışmalarımızı görev süremiz boyunca yerine getirmektir.” Dedi.

Kentsel dönüşüm inşaat alanlarında yer alan ağaçların, hiçbir zarar vermeden söküm makinesiyle söküp uygun yerlere tekrar dikileceğini de ifade eden Belediye Başkanı Alemdar Öztürk,” projemiz bittiğinde şimdikinin 3 katı daha fazla yeşil bir sahil kuşağı bandı ve çevre düzenlemesini de Ceyhanlı hemşehrilerime sunmuş olacağız.” dedi.

Ceyhan şehir stadyumunun karşı tarafında bulunan 141 dekarlık alanın TOKİ’ye devrini gerçekleştirip TOKİ konutlarını da Ceyhan’a kazandıracaklarını ifade eden Başkan Alemdar Öztürk” ilçemizi kuzeyden ve güneyden daha modern, daha yaşanabilir bir şehir haline getirmiş olacağız.” Dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

İmam ile dernek başkanı arasında ’ağaç kesme’ tartışması…

  Adana’da bir imam ile caminin dernek başkanı arasında ağaç kesme tartışması yaşandı. Dernek başkanı ’budama yapıyorum’ diyerek …

ATB Başkanı Bilgiç: “Narenciyeyi yere düşürmeyelim, üreteni destekleyelim!”

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 81 il ve ilçe belediye başkanlarına narenciye üreticilerine …

Özel Okul İddiası Mahkemelik Oldu…

Adana’da yaşayan Avukat Nazan Akça Subaşı, 9 yaşındaki kızını özel bir okula kaydettirirken, ders kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir