1 Haziran 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Oğlu boğuldu…

Oğlu boğuldu…

Adana’da ağabeyi ve arkadaşıyla serinlemek için Seyhan Baraj Gölü’ne giren bir kişi, boğularak hayatını kaybetti. Gencin babasının olay yerinde ağıtlar yakması herkesin yüreğini dağladı.

Edinilen bilgiye göre, olay Çukurova ilçesine bağlı Topalak Mahallesi’nde meydana geldi. Askerden yeni gelen İsmet Güneş (22), ağabeyi Osman Güneş (25) ve arkadaşı Mustafa Durmuş (30) ile birlikte Seyhan Baraj Gölü’ne balık avlamaya geldi. İki kardeş ve arkadaşları oltaları göle attıktan sonra yanlarında getirdikleri şişme botu şişirip göle açıldı. Bir süre açıldıktan sonra 3’ü birden bottan göle atlayıp serinlemek istedi. Bu arada bot rüzgarın etkisiyle yanlarından uzaklaştı. 3 genç, bot uzaklaşınca “imdat” diyerek bağırmaya başladı.

Bu arada çevredeki vatandaşlar sesleri duyunca önce şaka yaptıklarını sandı ancak daha sonra işin ciddi olduğunu anlayarak hemen gençleri kurtarmak için mücadele başlattı. Vatandaşların bir kısmı da kurtarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bu arada Mustafa Durmuş yüzerek gölden çıkmayı başardı. Osman Güneş ise vatandaşların verdiği pet şişe ile gölden zorda olsa çıkmayı başardı. İsmet Güneş ise gölde batarak kayboldu. Vatandaşlar kurtarmak için göle tekrar girdi ancak bir türlü onu bulamadı.

İsmet Güneş’in bulunması için olay yerine su altı polisleri geldi. 2 dalgıç polis, gencin kaybolduğu yerde suya dalarak Güneş’i aramaya başladı. Bu sırada baba da çaresiz bir şekilde gözyaşları içinde oğlunun kurtarılmasını bekledi.

Dalgıç polisler yaklaşık 30 dakikalık bir çalışmanın ardından genci battığı yerde buldu. 2 dalgıç, genci sudan çıkartıp bot ile kıyıya getirdi. Yaşama ihtimaline karşılık sağlık ekipleri hemen genci ambulansa taşıdı. Ambulansta gence kalp masajı yapılarak hayata döndürüldü. Ancak gencin hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Bu arada oğlu gölden çıkartılırken babanın feryadı da herkesi ağlattı. Baba Güneş, “Babam gitti” diyerek feryat etti. Bir yakınının babanın oğlunu o halde görmemesi için büyük çaba harcadığı görüldü. Bu arada boğulmaktan son anda kurtulan iki kişi de ambulanslarla hastaneye kaldırıldı

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yeni yol kontrol noktası kuruluyor…

Vali Mahmut Demirtaş, Osmaniye-Adana istikametinde trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Ceyhan Park Mıstık Dinlenme Tesisleri’nde kurulacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir