1 Haziran 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Çevre / Dilendirilen Suriyelilere polis sahip çıktı…

Dilendirilen Suriyelilere polis sahip çıktı…

Suriye’de yaklaşık 5 yıldır süren iç savaşta anne ve babaları ölen ve Adana’da dilendirildiği belirlenen 4 kardeşe polis sahip çıkıp, yurda yerleştirdi.

Seyhan ilçesinde polis 4 çocuğu dilenirken gördü. Yaşları 8 ile 16 arasında değişen biri erkek 4 çocuk, yanlarına polisin geldiğini görünce korkup ağlamaya başladı. Çocuklar anne ve babalarının Suriye’de savaşta hayatını kaybettiğini, akrabalarıyla Adana’ya geldiklerini, burada da dilendirildiklerini söyledi. Polis bunun üzerine çocukları asayiş ekipleri amirliğine getirdi. Burada çocuklardan en büyük olan kız çocuğu gözyaşlarını tutamadı.

Kendilerini görüntüleyen basın mensuplarından da utanıp yüzlerini saklamaya çalışan çocuklar bir süre burada bekledi. Kiminin ayağında ayakkabı bile olmayan çocuklar her zamanki gibi savaştan en çok zarar görenlerdi. Çocuk şube müdürlüğünde görevli polisler çocukları yurda yerleştirildi. Günlerce Adana’nın kavurucu sıcağında yalın ayak dilendirilen çocuklar şimdi devlet korumasında.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yeni yol kontrol noktası kuruluyor…

Vali Mahmut Demirtaş, Osmaniye-Adana istikametinde trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Ceyhan Park Mıstık Dinlenme Tesisleri’nde kurulacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir