22 Haziran 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / ‘Çukurova’nın Filizleri’ projesi başlıyor…

‘Çukurova’nın Filizleri’ projesi başlıyor…

Adana’da Çukurova Belediyesi, yoksul üniversite öğrencilerini halkın katkısıyla okutabilmek için ‘Çukurova’nın Filizleri’ adıyla bir proje başlatıyor. Dileyen her ailenin ayda en az 20 TL ile katılabileceği projeyle hedef Çukurova’da en az 1000 üniversiteli çocuğa el vermek. Başkan Soner Çetin, “Projeye katılan ailelerin evinin kapısına ‘Bu aile bir çocuk okutuyor’ diye özel bir tabela asacağız” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından hazırlanan ‘Çukurova’nın Filizleri’ adlı proje hem Halk Günü’nde halkla hem de tüm mahalle muhtarlarına anlatıldı. “El Verin Okutalım” çağrısıyla hazırlığına başlanan Çukurova’nın Filizleri projesi, durumu iyi ya da orta olsa da yardım etmek isteyen ailelerden üniversiteli gençler adına bağış toplanmasını amaçlıyor. Her ailenin en az 20 TL ile katkı koyabileceği projede amaç, ayda 250 TL gibi bir paranın üniversite öğrencisinin hesabına aktarılmasını hedefliyor. Proje “Bir Elin Nesi Var, Bin Elin Sesi Var” özdeyişinden yola çıkılarak hazırlandı.

Yardımcılarından birini projenin organizasyonunda görevlendiren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ayda 20 lira çok az. Ben daha fazlasını verebilirim” diyenlere kapılarının sonuna kadar açık olduğunu vurguladı. Adanalı olup da ciddi maddi sıkıntı yaşayan ancak çalışkan olan üniversite öğrencilerine yardımın toplumsal barış ve huzur açısından da önemli bir adım olacağını ifade eden Çetin, “Aylık aidatına 20 TL daha ekleterek bu çocuklara el uzatacak olan evlerin ve sitelerin kapısına ‘Bu ev, bu site şu kadar üniversiteliyi okutmaktadır’ diye özel bir levha asılacak” diye konuştu.

Muhtarlar, site ve apartman yöneticileriyle birlikte projeye can vermek istediklerini ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin daha önce Ankara’da Çankaya ve İzmir’de Karşıyaka belediyeleri tarafından hayata geçirilen projelerin yoksul üniversite öğrencileri için can suyu olduğuna dikkat çekerek şu çağrıda bulundu: Adana’da, özellikle de Çukurova’da yaşayan herkesi bu projeye katılmaya davet ediyorum. Vicdanının sesini dinleyen gelsin, belediyemize başvursun. Bu çocuklar hepimizin, onların okuması ülkenin gelişmesi, rahatlaması demektir.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir