15 Ekim 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da hayvanlar itlaf’mı ediliyor…?

Ceyhan’da hayvanlar itlaf’mı ediliyor…?

Ceyhan Belediyesi’ne ait hayvan barınağında 500’e yakın köpeğin itlaf edildiği iddia edildi. İtlaf iddiaları Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) ve Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonunu harekete geçirdi.

Ceyhan’a gelen KİHAYKO Temsilcileri Ceyhan Cumhuriyet Savcılığına dilekçe ile suç duyurusunda bulunarak; barınak yanındaki boş alana itlaf edilerek gömülen yüzlerce köpeğin tespiti için kazı çalışması ve inceleme yapılması talebinde bulundu. Savcılık sonrası Ceyhan Kaymakamlığı’na da resmi suç duyurusu yapan KİHAYKO Temsilcileri ve Adana Barosu; daha sonra Ceyhan Barınağına geçti. Barınakta hayvanların öldürülerek gömüldüğü iddia edilen alanda incelemeler yapılmasını ardından basın açıklaması yapıldı.
KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım ve Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Avukat Ali Mert yaptıkları ortak açıklamada; uzun zamandır Ceyhan ilçesinde köpeklerin itlaf edilerek öldürüldükleri konusunda kendilerine ulaşan şikâyetler sonrasında ilgili kurumlara resmi suç duyurusu yaptıklarını belirterek sorumlular bulunana kadar konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaçak içki operasyonu…

Bir depoya yapılan baskında 150 litre kaçak viski ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir