16 Ekim 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Çevre / BARODAN TİYATRO FESTİVALİ…

BARODAN TİYATRO FESTİVALİ…

Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Türkiye genelinde barolar arası bir Tiyatro Festivali düzenlemiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Adana Barosu’nun öncülüğünde düzenlenen Tiyatro Festivali, açılış kokteyli ile başladı. 9-14 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan gösteriler, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyunların oynanacağı kültür merkezinde düzenlenen açılış kokteyline Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık’ın yanı sıra Antalya Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Ustaoğlu, Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı, Osmaniye Baro Başkanı Dilem Aksoy, Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, Antakya Baro Başkanı Metin Dönmez, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yurdagül Gündoğan ve çok sayıda avukat katıldı.

Tüm baro başkanlarının tiyatronun ve sanatçıların yanında olduğunu belirten Mengücek Gazi Çıtırık şöyle konuştu:

“Devlet Tiyatroları’nın 66 yıllık tarihine bakıldığında, Cumhuriyetin devrimci kadrolarının daha o dönemde kurduğu devlet tiyatrolarının, operalarının, bale, güzel sanatların, senfoni orkestralarının kapatıldığı bir dönemi yaşamaktayız. İşte böylesi bir dönemde destek veren baro başkanlarımızla birlikte ve değerli tiyatro topluluklarımızla ve o tiyatro topluluklarında günlerini. Emeklerini, enerjilerini harcayan değerli meslektaşlarım ve onları çalıştıran değerli hocalarımızla birlikte bu etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.”

Festivalde, ilk olarak Mersin Barosu avukatlarının oluşturduğu ‘Yırtık Cübbe’ isimli tiyatro grubu”Kadınlık Bizde Kalsın’ isimli oyununu sahnelendi. Oyun sonunda Adana Barosu Başkanı Mengücek gazi Çıtırık ve Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen sahnede oyuncuları kutladı ve plaket ve çiçek takdim etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

26. uluslararası adana altın koza film festivali’nde en iyi film ‘nuh tepesi’

Bu yıl 26’ıncısı düzenlenen ‘Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film ödülü, Alp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir