16 Haziran 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / 200 YILLIK KARAN-I KERİM ÇALINDI…

200 YILLIK KARAN-I KERİM ÇALINDI…

Adana’da, Ramazan K., Oktay E. Deniz C.’nin girdikleri evden çaldıkları çelik kasadan 200 yıllık olduğu ileri sürülen Kuran-ı Kerim çıktı.

Olay, merkez Seyhan İlçesi’nin Yeni Baraj Mahallesi’nde geçen pazar günü meydana geldi. İddiaya göre, hırsızlık suçundan poliste çok sayıda kayıtları bulunan Ramazan K., Oktay E. ile Deniz C., öğle saatlerinde Selahattin Sular Apartmanı’na geldi. Yüzlerini elleriyle kapatarak apartmana giren zanlılar, Bağ-Kur emeklisi Kadir Yerdelen’in oturduğu 12’nci kattaki daireye kapı kilidini kırarak girdi. Zanlılar, evde değerli eşya ararken yatak odasında elbise dolabının içinde çelik kasayı buldu. Kasayı açamayan zanlılar, kasayı bir çarşafa sarıp asansörle aşağı indirip götürdü. Bir saat sonra eve gelen Kadir Yerdelen kilidin kırılmış olduğunu görüp, durumu polise bildirdi. Çelik para kasasının çalındığını gören Yerdelen şikayetçi oldu.

200 YILLIK KUR’AN-I KERİM

Kasanın içinde 200 yıllık Kuran-ı Kerim, pırlanta süslü 1 kol saati, 2 altın bilezik, 4 çeyrek altın, pırlanta yüzük, 1 elmas taşlı yüzük, 1 gümüş kolye, 1 tek taşlı yakut yüzük, 1 yılan derili çanta, 2 adet çek koçanı bulunduğunu belirten Kadir Yerdelen, maddi zararının 150 bin ile 200 bin arasında olduğunu belirterek, “En çok kutsal tarihi kitabın çalınmasına üzüldüm. Malda mülkte gözüm yok kitabın bulunmasını istiyorum” dedi.

Bina ve çevresindeki işyerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, zanlıların kimliklerini tespit etti. Zanlıların hırsızlık yapmak için İstanbul’dan geldikleri belirlendi. Zanlılardan Ramazan K. ile Oktay E., Mersin’de Deniz C. de Adana’da yakaladı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda ise Kadir Yerdelen’in evinden çalınan kasa içerisindeki değerli bazı eşyalar ile Kuran-ı Kerim bulundu. Şüpheliler tutuklanırken kutsal kitabın bulunmasına çok sevinen Kadir Yerdelen, Kuran-ı Kerim’in kendilerine büyük dedesinden kaldığını ve tahmini 200 yıllık olduğunu söyledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir