12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Yetimlere , Valilik Sahip Çıkıyor…

Yetimlere , Valilik Sahip Çıkıyor…

Sabah kahvaltısıyla başlayan programda Vali Mustafa Büyük ile kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ihtiyaç sahibi aileler ve çocuklarıyla bir araya geldi. Neşeli bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda yetkililer çocuklarla sohbet ederek, şakalaştı.
Kahvaltının ardından etkinlikte konuşan Vali Mustafa Büyük, “bugün burada sizlerle olmak, katıldığım ve katılacağım tüm programlardan daha anlamlı” dedi.
Toplumu ayakta ve güçlü tutan, geleceğe ümitle bakılmasını sağlayan konunun, her kesimin bir biri ile olan birlikteliği olduğuna vurgu yapan Vali Büyük, “Devletimizin ve milletimizin verdiği imkânları ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmada sadece bir aracı olarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu tür etkinlikleri genelde kamuoyu önünde değil, daha çok bir araya gelerek yapmaya özen gösteriyoruz. Ancak bu gün, çalışma arkadaşlarımız ve ADYAR üyelerimiz ile beraber geniş bir katılımla sizlerle birlikte bir araya gelelim istedik. Burada olmaktan duyduğumuz mutluluğu tekrar ifade ederek, hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.
Vali Büyük, gençlere ve çocuklara yaşamlarında mutluluklar dileyerek, hayatta başarılı olmaları için daha çok çalışmaları gerektiğini, onlara bu anlamda yapılacak her türlü desteği ve katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi.
Kahvaltının ardından Vali Mustafa Büyük, 6 ile 14 yaşları arasında değişen 60 çocuğa bisiklet dağıttı. Bisikletlerini alarak süren çocukların heyecanı ve mutluluğu, ailelerini ve yetkilileri duygulandırdı.
Bisikletini alan bazı çocuklar duygularını dile getirip, arkadaşlarının bisiklet sürdüklerini gördüklerinde kendilerinin de olması için dua ettiklerini belirterek, bu isteğini yerine getirenlere teşekkür ettiler.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Lego parçaları zararlı mı? Altı araştırmacı yutarak test etti…

Avustralyalı ve İngiliz araştırmacılar, oyuncak Lego’ların sindirim sistemine zararlı olup olmadığını ölçmek için küçük plastik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir