24 Eylül 2023 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / YAYALAR ÖLÜMLE BURUN BURUNA…

YAYALAR ÖLÜMLE BURUN BURUNA…

Bir yılda 2 milyon 186 bin hastaya hizmet veren Türkiye’nin 4. büyük hastanelerinden olan Adana Şehir Hastanesi içerisinde 6 ayrı hastane ve bin 550 yatak kapasitesi ile bölgenin de en büyük sağlık kuruluşlarından bir tanesi haline geldi. Ancak her gün yüzlerce insanın tedavi amaçlı ziyaret ettiği Adana Şehir Hastanesi’ne gelen hastalar, yakınları ya da ziyaretçileri, karşıdan karşıya geçmeye çalışırken büyük tehlike atlatıyor. Hastane yolunda yayalara uygun alt ya da üst geçitlerin olmaması vatandaşları her gün ölümle burun buruna getiriyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar araçların ortasında türlü cambazlıklarla karşıdan karşıya geçmeye çalıştıklarını ifade ediyorlar. Her an bir kazaya kurban gideceklerini belirten vatandaşlar bir an öce yayalara uygun geçitlerin yapılmasını istiyorlar.
SADECE LAFTA KALDI
Hastane açılmadan yetkililer; “Adana Şehir Hastanesi’nin otoparkından peyzajına, vatandaşın geliş gidişinden çevre yollarına kadar, inceden inceye bütün detayların hesaplanarak hayata geçirileceğini” söylemişlerdi. Ancak bunların birçoğu sadece lafta kaldı. Sarıçam, Yüreğir ve Yeşil Bulvar yönünden gelen araçlar bağlantı köprüsü olmadığı için ön taraftan giriş yapmak yerine ters yönden giriş yaparak trafiği tehlikeye sokuyor. Bu sebeple hastaneye hasta taşıyan ambulanslar da mesafeyi uzatmak zorunda kalarak zaman kaybediyor. Vatandaşlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü Şehir Hastanesi’ne bağlayan akıllı kavşağın çok uzun sürede tamamlanamadığını belirterek, yeterli ışıkların olmamasının da kazalara davetiye çıkardığını dile getirerek, yetkilileri bu konuda göreve davet ediyorlar.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

“Yüzleri Gülsün, Desteklerinizi Bekliyoruz!”

Dernek, en uygun fiyatla kışlık ürünleri temin edebilmek adına yoğun bir fiyat araştırması içerisinde. Alışverişler …

Kupa Voley’e Odaklandılar…

  Geçtiğimiz hafta TSYD Kupası’nı kazanan Sultanlar Ligi ekiplerinden Çukurova Belediyesi SK hırslı.. Bu sezon ligde Avrupa kupalarını hedefleyen Çukurova’nın …

BES tek liste ile seçime gitti…

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) Adana Şubesi’nin genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir