21 Nisan 2021 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Elban, Engelli bireyleri ağırladı…

Vali Elban, Engelli bireyleri ağırladı…

Valilik makamında engelli vatandaşları ağırlayan Vali Elban, “Engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetin artmasına katkıda bulunması temennisiyle Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.” dedi. Engelli vatandaşlarla yakından ilgilenen ve onlarla sohbet eden Vali Elban; engelli bireylere gösterilen anlayış ve hoşgörünün, modern bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynadığını belirtti.

Özellikle son yıllarda yapılan fiziki çevre düzenlemeleri ve engelli bireylere istihdam önceliği sağlayan yasal düzenlemeler ile engellilerimizin günlük hayatın içerisinde yer almasını kolaylaştırıcı birçok çalışmanın yapıldığını ifade eden Vali Elban, tüm bu çalışmaların engelli bireylere yönelik artan duyarlılığın bir sonucu olduğunu söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Savaş Aygün, Adana Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Levent Cemal Güngör, İlk Nefes Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Fırat Arsunar, Kan Hastalıkları Koruma Tedavi ve Dayanışma Derneği Başkanı Şahin Özbingül, İlk Nokta Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Tülin Aydoğan’ın katıldığı ziyaret; yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana’nın risk haritası yeniden kızardı…

Adana’da, geçen hafta alınan sıkılaştırma tedbirlerine rağmen vaka sayıları arttı. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir