26 Mayıs 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Demirtaş, çadır kentte incelemelerde bulundu…

Vali Demirtaş, çadır kentte incelemelerde bulundu…

Vali Mahmut Demirtaş, Suriyeli sığınmacıların barındığı çadır kentte denetim ve incelemelerde bulundu.
Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Sarıçam İlçe Kaymakamı Ali Murat Kayhan, AFAD İl Müdürü Gültekin Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve Göç İdaresi İl Müdürü Hüseyin Çil’in de hazır bulunduğu incelemeler sırasında, çadır kentte yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Demirtaş’a, çadır kent merkez yöneticileri brifing verdi. Vali Demirtaş, merkez yöneticileri ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerine çadır kenttekilerin yanı sıra dışarıda barınan Suriyeli sığınmacıların da sorunlarının çözümü noktasında gerekli çalışmaların yapılması talimatı verdi.
Vali Mahmut Demirtaş, çadır kent ziyaretinde Tarım İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı ziraat mühendislerince sebze ve meyve üretilen hem de Suriyeli sığınmacılara uygulamalı eğitim verilen tarım alanı ile market ve acil polikliniğinde inceleme yaptı. Burada üretilen çeşitli sebze ve meyvelerin çadır kent sakinlerine dağıtılmasının, tarım eğitimi uygulamasının farklı bir güzel sonucu olduğunu kaydeden Vali Demirtaş, bu uygulamadan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli sığınmacılara sahip çıkmanın bir insanlık görevi olduğunu ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, Suriyeli sığınmacılarla sohbet edip, talep ve beklentilerini de dinledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Nargile kutusunda uyuşturucu hap sevkıyatı…

Kargoyla nargile kutusu içinde Katar’a gönderilmek istenen 46 bin 560 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir