27 Mayıs 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Büyükşehir’den doğal yumurta satışı…

Büyükşehir’den doğal yumurta satışı…

Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma projeleri arasında yer alan Salma Tavuk Projesi’nde köylülerin ürettiği yumurtaların pazarlaması hızlandı. ‘Biyumurta’ markasıyla 60 kuruştan satışa sunulacak yumurtaların ilkleri Başkan Hüseyin Sözlü’ye hediye edildi.
Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla uygulamaya koyduğu kırsal kalkınma projelerinden Salma Tavuk Projesi’ni Aladağ, Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde uyguladı. 80 köylüye 495’er adet olmak üzere toplam 40 bin yumurta tavuğu dağıtıldı. Yılda ortalama 310 yumurta yumurtlayan, ‘Atak S’ cinsi tavuklarla birlikte köylülere kümes, yem, otomatik suluk, yemlik, folluk ve veterinerlik desteği de sağladı. Projeden yararlanan köylülerin giderlerinin yüzde 50’sini hibe olarak karşılandı. Diğer miktar ise 40 ay faizsiz taksite bölündü. Proje kapsamında yumurtaların satışı için Turgut Özal Bulvarı Polis Evi kavşağındaki Halk Ekmek Büfesi yanında satış noktası oluşturuldu.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı ve Beldetaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karayandı, yumurta satışına kısa bir zaman kala Aladağ’daki çiftliklerde elde edilen ilk yumurtaları Başkan Hüseyin Sözlü’ye hediye etti. Fatih Karayandı, projede gelinen son nokta hakkında Başkan Hüseyin Sözlü’ye bilgi verdi. Sözlü, Salma Tavuk Projesi’nin kırsal kalkınma için önemli bir adım olduğunu belirtti. Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla uygulamaya koyduğu kırsal kalkınma projeleri köylüye iş, aş olarak yansımaya başlamasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Nargile kutusunda uyuşturucu hap sevkıyatı…

Kargoyla nargile kutusu içinde Katar’a gönderilmek istenen 46 bin 560 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir