29 Kasım 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / VALİ BÜYÜK ÇUKUROVA GİAD TOPLANTISINDA…

VALİ BÜYÜK ÇUKUROVA GİAD TOPLANTISINDA…

Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve ekibi ile üyeleri Adana’ya katkıları nedeniyle kutlayarak, “Çukurova GİAD’ı dernek statüsünün ötesine geçirmiş, önemli bir platform oluşturmuşsunuz. Şehirle bütünleşerek, şehrin, benim de çok önemsediğim algısını değiştirmeye yönelik güzel işler yapılıyor” dedi.
Derneğin geleneksel etkinliklerinden biri olan, üyelerin ayda en az bir kez bir araya gelmelerini amaçlayan Salı Buluşmaları, üyelerin yoğun katılımıyla Seyhan Otel’de yapıldı. Adana Valisi Mustafa Büyük’ün konuk olduğu yemeğe, derneğin 7. Dönem başkanlığını yapan Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak, 5 ve 6. dönem başkanı Selçuk Tanrısever de katıldı. Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 11 Aralık’ta Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) düzenlediği TÜGİK İş Zirvesi-2014’te geniş bir katılımla Adana’ya temsil edeceklerini söyledi.
TÜGİK İş Zirvesi’nin akabinde, Adana’nın rekabetçiliği ile ilgili Çukurova GİAD olarak hazırlattıkları. Türkiye’nin en önemli 3 ekonomistinin çalıştığı Adana raporunun lansmanını gerçekleştireceklerini bildiren Sakarya, raporun, “Adana’nın rekabetçilik endeksindeki yerini ve nedenini, Adana hangi aksiyonları yapar, hangi yönlerini geliştirirse, ne yatırım yaparsa daha iyi bir yere gider?” gibi kentin ekonomisine ve geleceğine dair önemli bilgiler içerdiğini söyledi.

VALİ BÜYÜK; GÜZEL İŞLER YAPILIYOR
Çukurova GİAD’ın Adana’ya geldikten sonra gördüğü en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu bildiren Adana Valisi Mustafa Büyük de, Başkan Sakarya ve ekibi ile dernek üyelerini kutladı. Çok farklı şeyler yapılırken, Adana’yla ilgili olumlu algının da sağlandığını ifade eden Vali Büyük, şunları söyledi:
“Şimdiye kadar herkesin yaptığından çok farklı şeyler yapıyorsunuz. Mükemmel bir iş çıkıyor. Şimdiye kadar yapılanlarla artık bu derneği, dernek statüsünün ötesine geçirmiş ve önemli bir platform oluşturmuş. Herkes şehirle bütünleşerek, şehrin benim de çok önemsediğim algısını değiştirmeye yönelik güzel işler yapılıyor. Tek tek birçok şeyi yapabilirsiniz ama şehrin algısı her şeyin üstündedir. Çünkü o algıdaki olumsuzluklar genel manada sizin kontrolünüzün hep dışında kalır. Halbuki algıyı düzeltebilirsek ardından ilgi, itibar her şey gelecektir. Ülkelerin nasıl algısı çok önemli ve geleceklerini belirliyorsa şehirlerin algısı da önemlidir. Bu alanda yapılan işleri önemsediğimizi ve sizlerle beraber olduğumuzu belirtmek istiyorum. Zaman zaman yaptığınız çalışmalarda o işin mutfağında da, hazırlığında da bulunup, hep beraber ortaya koymanın zevkini, mutluluğunu da yaşamak isterim. Başkanımız çok güzel müjdeler verdi. Şimdiye kadar bu güzel işleri yapan ekibin bundan sonraki güzel işlerinde de yanında olacağımı belirtiyorum.”
Çukurova GİAD’ın ilkini 2012’de gerçekleştirdiği Çukurova SUMMIT’in ilk konuğu ‘kriz kahini’ olarak da bilinen, dünyanın 2 önemli ekonomistinden biri olan Nouriel Roubini olmuştu. 2013’te Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder konuk olurken, 2014’teki zirveye de Londra’nın ilk Mayor’u, İngiltere siyasetinin önemli ismi, efsane belediye başkanı Ken Livingstone ile Toronto’nun 62 ve 63’üncü Mayor’u, vizyoner belediye başkanı David Miller katılmıştı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

İmam ile dernek başkanı arasında ’ağaç kesme’ tartışması…

  Adana’da bir imam ile caminin dernek başkanı arasında ağaç kesme tartışması yaşandı. Dernek başkanı ’budama yapıyorum’ diyerek …

ATB Başkanı Bilgiç: “Narenciyeyi yere düşürmeyelim, üreteni destekleyelim!”

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 81 il ve ilçe belediye başkanlarına narenciye üreticilerine …

Özel Okul İddiası Mahkemelik Oldu…

Adana’da yaşayan Avukat Nazan Akça Subaşı, 9 yaşındaki kızını özel bir okula kaydettirirken, ders kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir