12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / “Okul önlerinde şeker şeklinde uyuşturucu satılıyor” paylaşımlarına inceleme başlatıldı…

“Okul önlerinde şeker şeklinde uyuşturucu satılıyor” paylaşımlarına inceleme başlatıldı…

Sosyal medya platformlarında bir anda Türkiye genelinde yayılan “Okul önlerinde şeker şeklindeki uyuşturucu” satılıyor iddialarının Kozan’da da yayılması üzerine Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Kozan Emniyet Müdürlüğü, iddiaların asılsız olduğunu ve bu paylaşımları yapan veliler hakkında inceleme başlatıldığını soruşturma açılacağını duyurdu.

Kozan Emniyeti’nden yapılan açıklamada, “Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinde yapılan çalışmalarda; veliler arasında yapılan paylaşımdaki fotoğrafta, hapın üzerindeki pakette, “Şamata karışık aromalı şekerleme” ibaresi yer aldığı belirlendi. ‘Şamata karışık aromalı şekerleme’ isminde bir maddenin Türkiye’nin herhangi bir ilinde yakalamasının olmadığı ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı bilgisine ulaşıldı. İlçemizde paylaşımlarda iddia edilen ürüne rastlanılmadığı gibi ülke genelinde bu şekilde bir uyuşturucu tespiti yapılmamıştır. Herhangi bir tipte bulunan veya herhangi bir usulde satışı yapılan bir uyuşturucuyu öğrenmeniz durumunda ilk yapmanız gereken, daha temiz bir Kozan için öncelikli olarak emniyet güçlerine bilgi vermeniz olacaktır. Ayrıca toplumda infial oluşturacak bu tipte haberleri paylaşmadan önce en kolay teyit mekanizması olan emniyet teşkilatına sorabilirsiniz. Bu asılsız haberleri yayan/paylaşanlarla ilgili Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma suçundan adli işlem başlatılacaktır” denildi.

 

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir