4 Haziran 2020 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / MECLİS TOPLANTISINDA ATATÜRK KRİZİ…

MECLİS TOPLANTISINDA ATATÜRK KRİZİ…

Ceyhan Belediyesi meclis toplantısında, Atatürk Caddesi’nin sokak olarak değiştirilmesi tartışmaya neden oldu.
Ceyhan Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı 14 maddelik gündemle Belediye Başkanı Alemdar Öztürk başkanlığında toplandı. Saygı duruşu ile başlayan toplantıya mazeret bildiren 2 meclis üyesi katılmadı.

Gündem maddelerinin çoğunda fikir birliğinin sağlanmaması nedeniyle maddeler üyeler tarafından görüşülmesi için komisyonlara havale edildi. Gündemde yer alan ‘Cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesi’ maddesi muhalefetin tepkisine rağmen meclisten geçti.
Gündemin 9. maddesinde yer alan cadde ve sokak isimlerinin değişmesi, MHP ve CHP meclis üyelerinin 13 ret oyuna rağmen 14 oyla meclisten geçti. İsimleri değişecek cadde ve sokaklar arasında Atatürk Caddesi’nin olması mecliste tartışmalara neden oldu.

1 oy farkla Atatük Caddesi’nin, Atatürk Sokağı olarak değişmesine tepki gösterenlerden CHP Meclis Üyesi Süleyman Yoltay, “Ülkenin önderi Ulu Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan ve Ceyhan’la simgeleşen Atatürk Caddesi’nin sokak olarak değiştirilmesini doğru bulmuyorum. Atatük’e saygınız olsun” diye tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ise, “Atatürk Caddesi’nin bulunduğu bölgede yakın zamanda kentsel dönüşüm yapmayı planlıyoruz. Bu gerçekleştikten sonra buranın adı Atatürk Bulvarı olarak değişecek ve Büyükşehir Belediyesine bağlanacak” dedi.
Belediye meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP ve CHP meclis üyeleri kararın tekrardan meclise getirilmesi konusunda teklifte bulundular.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan’da 2 kişiyi yaralayan 3 kişi yakalandı…

Ceyhan’da, 2 kişiyi silahlı yaraladığı ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir