29 Kasım 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Çevre / KÖPRÜLER HİZMETE GİRİYOR…

KÖPRÜLER HİZMETE GİRİYOR…

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’nın farklı noktalarında acil ihtiyaç olarak belirlenen 4 köprüden birini tamamladı, diğer 3 köprü de 3 ay içinde hizmete hazır hale gelecek. Hizmete girecek köprü ve temeli atılacak köprülerle ilgili, 8 Ocak 2014 tarihinde tamamlanacak.
tYazdır

Adana Büyükşehir Belediyesi, 4 adet köprüyü, acil ihtiyaç noktalarında 3 ay içinde hizmete hazır hale getirerek, bu konuda etkin bir başlangıç yapıyor.

1. KÖPRÜ

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yöneticilerinden alınan bilgiye göre; D-400 Karayolu’ndan ayrıldıktan sonra Gökçeler Köyü’ne giden yol üzerinde 20 metre uzunluğunda, 8 buçuk metre genişliğinde betonarme köprü inşa edildi. 45 günde yapımı tamamlanan köprü hizmete hazır. Maliyet; 275 bin 281 lira.

2. VE 3. KÖPRÜ

Yeni Metal Sanayi Sitesi, Şakirpaşa Caddesi bağlantısı TD-8 Tahliye Kanalı üzerinde 2 adet köprü inşa edilerek, mevcut köprülerin genişletilmesi ile, trafiğin daha düzenli hale gelmesi planlanlanıyor. 13 metre genişliğinde 22 metre uzunluğundaki mevcut köprünün her iki yanına 16 metre genişliğinde 22 metre uzunluğunda 2 adet köprü yapılarak, toplamda 45 metre genişliğinde, 22 metre uzunluğunda yeni köprü oluşturulacak. İki köprü yapıldıktan sonra bu noktadaki trafik büyük oranda rahatlayacak. Köprü inşaatlarının 18 metre derinlikteki fore kazıkları tamamlandı. İki adet köprü 18 metre derinlikli fore kazık temelli olup, döşemesi prekast betonarme köprü olarak projelendirildi. 90 gün içinde bitirilecek 2 adet köprünün maliyeti; 1 milyon 441 bin 314 lira.

4. KÖPRÜ

Bir köprü de Yeni Metal Sanayi Sitesi Tekel Caddesi ile 46043 sokak arasında TD 8 Tahliye Kanalı üzerinde yapılacak ve 40 metre genişliğinde, 24 metre uzunluğunda olacak. Köprü temelleri fore kazıklı olup, 70 adet fore kazığın yapımı tamamlandı. Köprü tabliyesi 22 metre genişliğinde, 45 adet prekast krişli ve betonarme olarak projelendirildi. Fore kazık temelleri tamamlanan köprü 90 gün içinde tamamlanacak ve hizmete girecek. Köprünün maliyeti; 1 milyon 680 bin 456 lira.

Tamamlanan köprünün açılışı, diğer üç köprünün temel atma töreni 8 Ocak 2015 tarihinde saat 10:00’da Yeni Metal Sanayi Sitesi Tekel 188 Sokak ile 46043 Sokak kesişiminde gerçekleştirilecek.

YENİ PROJELER YOLDA

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın ihtiyaçlarının hızla belirlendiğini ve öncelikle acil ihtiyaçların karşılandığını, önümüzdeki süreçte yeni projelerle çok daha fazla noktada belediye hizmetlerinin halkla buluşacağını söyledi. Başkan Sözlü, “Metal Sanayi Sitesi içindeki 3 noktada 3 ay içinde hizmete hazır hale gelecek ve Gökçeler Mahallesi’ne giden yol üzerinde yapımı tamamlanan köprülerle, söz konusu noktalardaki trafik akışı hayli rahatlayacak. Bu konuda Adana’nın ihtiyaçlarının belirlenmesi ve yeni projelerin hazırlanması aşaması hızla devam ediyor. Hemşehrilerimize hizmet konusunda bütün enerjimiz ve olanaklarımızla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

573 arı yetiştiricisine çift katlı kovan ve arı keki dağıtıldı…

  Adana Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı bahçesinde, kırsal kalkınmaya destek çalışmaları kapsamında 573 arı yetiştiricisine, …

Ceyhan, Kozan ve Tufanbeyli’nin 2024 yılı bütçeleri kabul edildi…

  Adana’nın 3 ilçe Belediyesi’nin daha bütçeleri oy birliğiyle kabul edildi. Ceyhan Belediyesi’nin 2024 yılı  tahmini …

Hülya Erdem Aday Adaylık Başvurusu Yaptı…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 3 yıl boyunca onurla ve gururla gerçekleştirdiği Ceyhan Belediye Başkanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir