24 Temmuz 2024 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Güvercinler yarıştı…

Güvercinler yarıştı…

Osmaniye’de bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Güvercin Festivali’nde, Türkiye’nin en güzel güvercinleri seçildi. Yarışmadaki güvercinler güzelliklerinin yanı sıra 15 bin TL’ye kadar çıkan fiyatlarıyla da dikkat çekti.

Osmaniye Güvercin Severler Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl gerçekleştirilen Güvercin Festivali, yine Türkiye’nin değişik yerlerinden güvercin severleri bir araya getirdi. Festival kapsamında düzenlenen güzellik yarışması ise yine büyük ilgi gördü.

Birbirinden güzel 255 güvercinin katıldığı yarışmada 5 kişilik jüri üyesi, en güzellerini seçerken bir hayli zorlandı. Yarışmada Kırıkhan’dan Hasan Çiçek ‘Sarı Meverdi’ ve ‘Mor Meverdi’, Reyhanlı’dan Remzi Zaloğlu ‘Ağ Buludu’, Gaziantep’ten Murat Bakır ‘Göv Şamı’, ‘Kara Müsevet’, ‘İspir’, ‘Zırhlı Şamı’ ve ‘Kırmızı Alaca Bağdadı’ Osmaniye’den Salih Aslan ‘Sarı Alaca Bağdadı’, Elbistan’dan Halil Uzun ‘Göv Alaca Bağdadı’, Kahramanmaraş’tan Ali Sezal ‘Kara Alaca Bağdadı’ cinsi güverciniyle birinci oldu.

OTOMOBİL FİYATINA GÜVERCİN

Birinciye cumhuriyet altını, ikinciye yarım üçüncüye çeyrek altın ile madalya ve kupa verilen yarışmaya katılardan Murat Bakır, 5 ayrı birincilik alarak 5 cumhuriyet altının da sahibi oldu. Öte yandan yarışmaya katılan güvercinlerin fiyatları ise el yakıyor. Bazılarının değeri bir otomobil fiyatıyla aynı. Festival Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Erkul, güvercinlerin fiyatlarının cinslerine göre değiştiğini belirterek, “Yarışmaya katılan güvercinlerin fiyatı 2 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor. Öyle güvercinler var ki yavruları 8 bin TL’den alıcı buluyor” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir