24 Haziran 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / GELECEK VADEDEN GENÇ GAZETECİ ÖDÜLÜ SEVİL ÇAKMAK’A…

GELECEK VADEDEN GENÇ GAZETECİ ÖDÜLÜ SEVİL ÇAKMAK’A…

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, katılımcıların eserlerini büyük bir titizlikle değerlendiren jüri üyelerine teşekkür etti. Geleneksel hale gelen yarışmaya ilgi gösteren meslektaşlarını kutlayan Esendemir, ” Daima yerel medyanın sıkıntılarından bahsediyoruz. Basın İlan Kurumunun yaptığı uygulamalar ve kadro dayatmaları yerel medyayı sıkıntıya soktu. Ancak geçtiğimiz günlerde Turkuaz Dağıtım, dağıtım ücretlerini 2 bin liradan 10 bin liraya çıkarttı. Zaten ayakta durmakta zorlanan fiyatı 4 bin liraya yükselen gazeteler olağanüstü bir krizin eşiğine geldi. 2024 ‘e bir dağıtım şokuyla girecek bu gazetelerimiz. Ancak biz bu konuyu İletişim Başkanlığına ilettik. Oranın düşmesini temenni ediyoruz. Bugün ki törenimizde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) tarafından düzenlenen geleneksel Basın Özendirme Yarışması’nda Gelecek Vadeden Genç Gazeteci özel ödülüne layık görülen Toros Gazetesi’nin internet editörü Sevil Çakmak’a ödülünü TRT Müdürü Erden Karaoğlu takdim etti.

Sevil Çakmak teşekkürlerini şu cümlelerle ifade etti: “Bu ödüle layık görüldüğüm için son derece gururluyum. Bana bu ödülü layık gören Çukurova Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir’e, jüri üyelerine, ödülümü takdim eden TRT Müdürü Erden Karaoğlu’na ve sevgili aileme sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir