2 Haziran 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / GAZETECİ ABİMİZ VEFAT ETTİ…

GAZETECİ ABİMİZ VEFAT ETTİ…

Gazeteci Erol Erk, hayatını kaybetti
Rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir tedavi altında olan gazeteci Erol Erk, hayatını kaybetti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi S.Erol ERK vefat etti. Uzun süreden beri rahatsızlığı bulunan merhumun cenazesi 14 Eylül 2014 Pazar günü saat 12.00’de Çukurova Gazeteciler Cemiyeti önünde yapılacak törenin ardından, öğle namazını müteakip Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

79 yaşında hayatını kaybeden Erk, evli ve 4 çocuk babasıydı.

ÖZGEÇMİŞİ

1952 yılında Bugün Gazetesi’nde muhabir olarak mesleğe başlayan Erol Erk, daha sonra Anadolu Ajansı, Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik, Tercüman Gazetesi Bölge Temsilciliği, Güney Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Panoroma Dergisi, Yeni Güney Haber Gazetesi ve Pazartesi Gazetesi imtiyaz sahipliği yaptı.

Mesleğinin yanısıra Adana Demirspor Kulübü başkanlığı da yapan Erol Erk, 25 Mart 1984’de yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Demokrasi Partisi’nden milletvekili adayı oldu.

Duayen gazeteci Erol Erk’in anılarını içeren ‘Tek kişilik gazeteci okulu” adlı kitap, ÇGC üyesi Abdulkadir Kaçar tarafından bir süre önce Sarıçam Belediyesi Kültür Yayınları’nda yayınlanmıştı.

ÇGC üyeleri Erhan ve İlhan Erk ile merhum Erman Erk’in ağabeyi olan Erol Erk, oğlu Gürsel Erk’i de gazeteci yapmıştı

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Nehir yatağında yaralı bulunan kadın hastaneye kaldırıldı…

Seyhan Nehri yatağında yaralı halde bulunan kadın tedaviye alındı.Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü’nün ayaklarında bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir