Son bir yıl içinde çekilmiş Türk filmlerinin başvurduğu yarışmada, 12 film jüri önüne çıkacak. Başkanlığını daha önce düzenlenen Altın Koza Film Festivallerinde ‘en iyi film ve en iyi yönetmen’ ödüllerini de alan ünlü yönetmen Reha Erdem’in üstleneceği jüride ‘11’e 10 Kala’ filmi ile yine Altın Koza’da en iyi film ödülü kazanan yapımcı Nida Karabol, ulusal ve uluslararası pek çok ödüllü filmde görev almış görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, geçen yıl ‘Yozgat Blues’ adlı filmiyle Altın Koza’da en iyi film ödülünü kazanan, sinemanın genç yönetmenlerinden Mahmut Fazıl Coşkun, 20. Altın Koza Film Festivali’nin en iyi kadın oyuncu ödülü sahibi Ahu Türkpençe, Cannes’dan Altın Palmiye ile dönen ‘Kış Uykusu’ filminde de yer alan ödüllü oyuncu Ayberk Pekcan ile ‘Gönül Yarası’ ve ‘Av Mevsimi’ gibi birçok unutulmaz filmde çalışmış müzisyen Tamer Çıray görev alacak. Yarışmada, ‘En İyi Film’ seçilecek eser, 350.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. Tüm kategorilerde ise, toplam 630.000 TL ödül dağıtılacak. Ödüller, 20 Eylül Cumartesi gecesi yapılacak ödül töreni ile sahiplerini bulaacak.
![](https://www.volkanhaber.net/wp-content/uploads/2014/09/Altin-koza2.jpg)