12 Temmuz 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GİDİYOR…

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GİDİYOR…

Bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne, her yıl olduğu gibi bu yıl da destek verecek olan Pozantı Belediyesi, muhteşem ürün ve lezzetleriyle festivale gelenlerin damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor.

Adana Merkez Park’ta, 6-7-8 Ekim tarihlerinde ünlü gurmeler, şefler, aşçılar, sosyal medya fenomenleri ve dizi ve sinema oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilecek olan Adana Lezzet Festivali’nde, Pozantı’nın organik ürünlerinin yanı sıra yöreye has ürünlerin de sunumunun yapılacağı Pozantı Belediyesi Standı’na gelen misafirlerin lezzet patlaması yaşayacaklarını iddia eden Başkan Çay, hazırlıkları bizzat takip ederek her hangi bir aksaklığın yaşanmaması için her ayrıntıyla ilgileniyor.

ORGANİK ÜRÜNLER GÖZ DOLDURUYOR

Festivale, her yıl Pozantı ilçesinin organik ürünleriyle katılan Pozantı Belediyesi, bu yıl da muhteşem ürün ve lezzetlerle festivale gelenlerin damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor. Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın organizesinde hummalı bir çalışma yürüten Sebze-Meyve Kurutma Merkezi personelleri birbirinden lezzetli tatları ve kurutmaları yaparak festival gününe kadar yetiştirmeyi planlıyor.

MİSAFİRLERE TARİH VE DOĞANIN İÇERİSİNDE MİSAFİRLERE KAHVALTI ŞÖLENİ YAŞATACAK

Başkan Çay sık sık yapılan işleri kontrol ederek lezzet festivali için kente gelen misafirlerin aklında ve damaklarında unutulmaz bir tat olarak kalacaklarını da iddia etti. Her yıl Adana Lezzet Festivali kapsamında Belemedik’e gelen olan Gastronomi Treni, bu yıl da Pozantı Belediyesinin ev sahipliğinde gelen misafirlere tarih ve doğanın içerisinde misafirlere kahvaltı şöleni yaşatacak.

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E TEKRAR GELECEK

7 Ekim Cumartesi günü Adana Valiliği’nin organizesinde Gastronomi Treni Belemedik Tabiat Parkına gelecek ve Pozantı Belediyesi ev sahipliğinde organik ürünlerle kahvaltı verilecek. Başkan Mustafa Çay, köylü kadınların elleriyle yapacağı sıkma ve böreklerin yanı sıra, bal, çilek, peynir, zeytin ve birbirinden lezzetli reçellerle bu yıl da katılımcılardan tam not alacaklarını ifade etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir