28 Mayıs 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / ÇGC’de Ödüller Sahiplerini Buldu…

ÇGC’de Ödüller Sahiplerini Buldu…

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili ve ÇGC Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir, açılış konuşmasında yerel basının kurtuluş meşalesini Adana‘dan yaktıklarını belirtti. Esendemir, yerel basının güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

CHP eski Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Yeni Adana Gazetesi’nin kapanmasının üzücü olduğunu ve gazeteyi yaşatma çabalarının devam edeceğini ifade etti. Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir ise gazetecilerin kurumsal yapıya kavuşturulması gerektiğini dile getirdi.

Ödül töreninde, haber, haber fotoğrafı, araştırma-inceleme, sayfa düzeni, spor araştırma, röportaj, TV görüntü ve TV programı dallarında başarılı olan gazetecilere plaketleri takdim edildi. Ayrıca, ÇGC’nin Özel Ödülleri de sahiplerini buldu.

Tören, ödül kazanan gazetecilere plaketlerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. Bu özel gece, Adana basınının başarısını kutlamanın yanı sıra, basın sektörünün karşılaştığı zorluklara ve çözüm yollarına dikkat çekti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir