23 Eylül 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da Büyükşehir Çalışması…

Ceyhan’da Büyükşehir Çalışması…

Ceyhan’da İlaçlama, Bakım Ve Onarım Çalışması
Park Ve Bahçeler Birimi Ekipleri, Özellikle Turunç Ağaçlarında Oluşan Un Biti Hastalığını Yok Etmek İçin Zirai Mücadele, İlaçlama Çalişmasi Yaptı.

Adana Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Müdürü Habip Kılıç ile 1. Bölge Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Serkan Can, Ceyhan ilçe sınırları içindeki park, bahçe, kaldırım ve refüjlerde ilaçlama, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildiğini açıkladı.
Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, özellikle turunç ağaçlarında oluşan un biti hastalığını yok etmek için zirai mücadele, ilaçlama hizmeti veriyor.
Gece gündüz süren çalışmalarla ilgili bilgi veren Adana Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Koordinatörlüğü Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Serkan Can, “Vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda ilçeye kazandırılan bütün parklar ve yeşil alanlarda ilaçlama ve bakım çalışmaları sürüyor. Parklar, bulvar ve caddelerdeki kaldırım üzerinde ve orta refüjdeki ağaçlarda yaprak biti, ağaç gövdesi kurdu, yaprak sineği ve böcek ilaçlaması ile bulvar ve caddelerdeki yabancı otla mücadele (Herbisit) ve ilaçlama çalışmaları aksatılmadan yürütülüyor. İnsanların stres atabilecekleri alanlar olan park ve yeşil alanların yapımı kadar bakımları da önemli” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Dünyanın en eski köprüsünün üzerinde futbol heyecanı…

Adana Barosu Adonis Futbol Takımı ile Adana Ampute Engelliler Futbol Takımı dünyanın halen kullanılmakta olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir