31 Mayıs 2020 , Pazar
Ana Sayfa / Sağlık / Ceyhan’da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor

Ceyhan’da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor

Ceyhan Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Bitkisel Atık Yağların Toplanması Projesi’ hayata geçirildi.
Bitkisel Atık Yağların Geri Dönüşüm Projesi kapsamında çevre kirliliğini önlemenin yanı sıra atık suların da temiz kalması, atık yağların biyodizele çevrilmesi ile temiz ve sağlıklı bir çevrenin oluşturulması öngörülüyor.
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ilçe genelinde tüm lokantalar, yemek üretim tesisleri, okul kantinleri, büfeler, otel mutfakları ve fabrika yemekhanelerinden çıkan bitkisel atık yağların toplanması için böyle bir proje başlattıklarını söyledi.
Nüfusun sürekli arttığı, doğal kaynakların hızla tükendiği bir dünyada çevre sorunlarının giderek önem kazandığını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:
”Çevreye duyarlılık göstermek, bilinçli bireyler ve toplum oluşturabilmek, konunun öneminin çok iyi anlaşılmasıyla başlar. İlçemizde, doğamıza gösterdiğimiz saygı ve sevgiden dolayı ürettiğimiz çevreci projelerden biri de Bitkisel Atık Yağların Kaynağında Ayrı Toplanması Projesidir. Belediye olarak başlattığımız bu uygulamaya tüm Ceyhanlı hemşehrilerimizin de duyarlılık göstereceğine inanıyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Sahte dezenfektan operasyonu…

Düzenlenen operasyonda daha önce kasap olarak kullanılan bir dükkanda 3 bin 118 litre sahte dezenfektan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir