12 Nisan 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’a hızlı tren…

Ceyhan’a hızlı tren…

CEYHAN’DA HEMZEMİN ÇİLESİ BİTİYOR

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ‘Daima Hizmet Daima Ceyhan’ sloganı ile çıktıkları yolda Ceyhan’ı ve Ceyhanlıyı Ankara ile buluşturduklarını hükümetin de hizmet taleplerini hiçbir zaman karşılıksız bırakmadığını söyledi.

İLK HEDEFİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TOKİ KONUTLAR
Kentsel Dönüşüm ve TOKİ projelerinin hayata geçirmek çalışmaların son sürat devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, “Allah’ın izniyle Ceyhan’da sorun haline gelen hemzemin geçitlerine de çare bulmak için kolları sıvadık. TCDD Genel Müdürlüğü ile istişare ediyoruz. Hemzemin geçit sorununa Ceyhan’dan geçecek olan ‘Hızlı Tren’ projesi ile çözüm bulmuş olacağız.” dedi.

CEYHAN’A HIZLI TREN
Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhanlılara verdikleri sözleri bir bir gerçekleştirmenin gayreti içersinde olduklarının altını çizerek “Ceyhan’a yapılacak hizmetlerde en büyük katkıyı oylarıyla Ceyhan ile Ankara’yı buluşturan hemşehrilerimiz sağlamıştır. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu 13 Ocak’ta Adana’ya teşriflerinde Ceyhan’a hızlı tren yapılması için söz vermişti. Hızlı Tren ihalesi yapılarak ilk etapta Toprakkale, Ceyhan, Adana ve Mersin hatlarının hızlı trene dönüştürülmesi planlanmaktadır. Şahsım ve Ceyhanlı hemşehrilerim adına Sayın Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum. ” Dedi.

CEYHAN GARINA YENİ BEKLEME SALONU
Başkan Alemdar Öztürk Ceyhan’dan geçecek Hızlı Tren hattı ile birlikte bekleme salonuna ihtiyaç olduğunu bu yüzden istasyondaki tarihi binanın restore edilerek hem bekleme salonu hem de kafeterya olarak hizmet vereceğini söyledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir