24 Mayıs 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Belediyeden vatandaşa portakal…

Belediyeden vatandaşa portakal…

Merkez Seyhan Belediyesi, hem üreticiye destek olmak hem de soğuk kış günlerinde vatandaşların C vitamini ihtiyacını karşılamak için 7 kilogramlık poşetlerde hazırlanmış 500 ton portakalı dağıtmaya başladı.
Seyhan Belediyesi, şehrin simgelerinden olan narenciyenin para etmemesi nedeniyle zor durumda kalan üreticiye destek olmak ve tüketicinin yararlanmasını sağlamak amacıyla, satın aldığı 500 ton portakalı 7’şer kiloluk filelerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmaya başladı. Portakalları ilçedeki farklı mahallelerdeki Meslek Edindirme Kursları aracılığıyla ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Şehrimizin simgelerinden biri olan narenciye ne yazık ki bu yıl da dalında kaldı. Bizler de hem üreticiye destek olmak hem de vatandaşa soğuk kış günlerinde hasta olmamaları için C vitamini vermek istedik. Bu nedenle üreticiden 500 bin kilogram portakal satın aldık. Bu portakalları, meyve yiyemeyen ya da az meyve tüketen mahalledeki insanlara dağıtacağız. Böylelikle vatandaşımız bu karda kışta, soğukta bol C vitamini alacak, hem de ürünü para etmeyen üreticiye bir katkı koymuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Gürpınar Mahallesi’ndeki portakal dağıtımına katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini belirten Karalar projenin de diğer belediyelere örnek olacağını söyledi. Karalar, “Bizler sosyal belediyeciliğe önem veriyoruz. Bu anlamda göreve geldiğimiz günden bu yana bu anlayışla yürüttüğümüz çalışmalar vatandaşı takdiri ile karşılanması bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir