26 Mayıs 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Çetin’de denetime katıldı…

Çetin’de denetime katıldı…

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bayram öncesinde ağırlık verdiği gıda denetiminde, hiçe sayanlara göz açtırmıyor. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Halkımızın huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesi için tüm önlemlerimizi aldık, hizmetlerimizi yaptık, ekiplerimiz gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor” dedi.
Özellikle bayramdaki üretimi ve tüketimi artan baklava, börek, şeker gibi üretimlerin yapıldığı yerlere yönelik denetimleri sıklaştıran ekipler, imalatta kullanılan ürünleri kontrol ediyor. Denetimler kapsamında, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri ve bu ürünlerle imal edilen mamulleri imha eden ekipler, imalathanelerin gerekli hijyenik koşulları yerine getirip getirmediğini de denetledi. Çalışanların uygun iş kıyafeti giymesi, açıkta satış yapılmaması, iş yeri ruhsatı uygunluğu gibi konular da denetimden geçirildi.

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla yapılan denetimde, cadde üzerinde bulunan esnaf ve seyyar satıcılara da uyarılarda bulundu. Aralıksız yapılan denetimlerin devam edeceği bilgisini veren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurallara uymayan esnaf ve işyeri sahipleri için gerekli yaptırımların uygulandığını bildirdi. Halk sağlığının korunması için denetimlerin bayram boyunca da aralıksız sürdürüleceğini belirten yetkililer, işletmeleri de bu konuda duyarlı olmaya davet ederken, işini iyi yapan esnafa da teşekkür etti.

Ramazan Bayramı nedeniyle yoğunlaşan hizmetlerin yanı sıra, özellikle Ramazan ayında tüketilen gıdalar üzerinde yoğun denetimler yapıldığını belirten Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Halkımızın huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için gerekli tüm çalışmaları yaptık. Özellikle gıda tüketiminin arttığı bu günlerde, halkımızın sağlığıyla oynanmasına müsaade etmeyiz. Bunun için de, zabıta ekiplerimiz, gece gündüz denetimlerini sürdürüyor. Ekiplerimizin amacı, esnafımızı cezalandırmak değil, işini doğru yapması için yol göstermek ve halkımızın sağlığını korumak. Bayram süresince yoğun olarak devam edecek denetimler, halkımızın gıda tüketimiyle ilgili sigortası olacak. Halkımızın bayramını kutluyor, huzurlu ve sağlıklı bayram geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Nargile kutusunda uyuşturucu hap sevkıyatı…

Kargoyla nargile kutusu içinde Katar’a gönderilmek istenen 46 bin 560 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir