20 Kasım 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Çetin Aşure Dağıttı…

Çetin Aşure Dağıttı…

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü’nü aşure dağıtıp birlik mesajları vererek başlattı.
Orhan Kemal Kültür Merkezi’ndeki Halk Günü’nde Adanalılarla bir araya gelen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, toplantı öncesi aşure pişirdi, elleriyle aşure dağıttı, Emel Fettahlıoğlu adlı kadının yazdığı şiiri dinledi, ardından salona geçip birlik ve beraberlik mesajları verdi.
“Aşure kardeşlik, birlik ve beraberlik anlamına gelir” diyen Çetin, şehit cenazelerinin gelmeye devam ettiğini ve 103 insanın ölümüyle sonuçlanan Ankara katliamının da “göstere göstere geldiğini” ifade ederek, “Kimse kimseye yan gözle ve ‘şucu-bucu’ diye bakmasın. Barış için, huzur için herkes particiliği bir kenara bıraksın” diye konuştu.
1 Kasım seçimlerine de değinen Başkan Soner Çetin, “hayati bir seçim” ile karşı karşıya olduklarını vurguladıktan sonra CHP’nin proje ve önerilerinin hem diğer muhalefet partileri ve hem de Ak Parti tarafından taklit edilmek istendiğini söyledi. Çetin, “CHP 7 Haziran’dan önce ne önermişse yaklaşık teklifleri, ‘Hayır olmaz’ diyenler bile bugün programlarına almış durumdalar. 1 Kasım bir milattır ve artık CHP ya tek başına ya da koalisyon ortağı olarak hükümet olmalıdır” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Sunay Akın Ceyhan’da…

Anlatı ustası Sunay Akın hayranlık uyandıran gösterisi Görçek ile Ceyhan’daydı. Ceyhan Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte tarihin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir