4 Ekim 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / BELEDİYE DURAKLARI DOLMUŞLARIN EMRİNDE…

BELEDİYE DURAKLARI DOLMUŞLARIN EMRİNDE…

 Kentin en işlek noktalarından biri olan İnönü Caddesi’nden Atatürk Caddesi’ne dönüşte, İnönü Parkı’nın önündeki Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs durağı, özel halk otobüslerine ve dolmuşçulara tahsis edildi. Uygulama geçtiğimiz Cuma günü başlarken, belediye otobüsü bekleyen yurttaşlar, otobüslerin durmaması üzerine ne yapacaklarını şaşırdılar, uygulamaya büyük tepki gösterdiler.

DURAK ÖNÜNDE KUYRUKLAR OLUŞTU
İnönü Parkı’ndan eski Adliye Binasına doğru uzanan yolda, önceden yapılan otobüs ve dolmuş durağının, Büyükşehir’e ait yolcu otobüsleri için ayrıldığı ortaya çıktı. Ancak, daha ilk günden, özel halk otobüsleri ve dolmuşçular, yeni durağın önüne park edip, beklediler. İçinde sürücüsü ve yolcusu olmayan özel halk otobüsleri adeta bu noktada uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar, bunun nedenini merak ederken, özel araç sürücülerinin de aynı noktaya park etmeleri dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi’ne ait yolcu otobüsleri duraklarına yaklaşıp ya yolcu alamadılar ya da zaten hem dar hem de araç ve insan trafiği açısından yoğun olan caddenin ortasında durup yolcularını almaya çalıştılar. Adana’ya yakışmayan görüntüler ortaya çıktı.
ÜÇ BEŞ UĞRUNA NELERE KATLANIYORUZ.
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sessiz sedasız ani bir şekilde böyle bir uygulamaya başlaması, işine, evine gitmek isteyen yolcuları da büyük ölçüde mağdur etti. Uygulamadan habersiz yolcular, uzun yıllardan bu yana alıştıkları İnönü Parkı önündeki durakta beklerken, hiçbir belediye otobüsünün durmaması üzerine şaşkına döndüler. Kimi vatandaşlar, Adana’nın kent içi yolcu taşımacılığının zaten çok uzun yıllar öncesinden özel halk otobüsleri ile dolmuşçulara ‘emanet’ edildiğine dikkat çekerek, “Üç beş oy uğruna nelere katlanıyoruz. Özel halk otobüsleri, dolmuşlar, Adana’nın cadde ve sokaklarına tamamen egemenlik kurmuşlar. Şimdi de çocukluğumuzdan beri kullandığımız durakları, bunlara tahsis etmişler” diye tepkilerini dile getirdiler.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana’da Müzik Ziyafeti…

  Adana, Seyhan, Güney, Çukurova, Tepebağ, 5 Ocak, Taşköprü, Anatolia ve Osmaniye Rotary Kulüpleri, diğer …

Eğitim-Bir-Sen Adana’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Zirvede Başladı…

EBS Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sendikanın ilkelerine ve misyonuna vurgu yaparak, …

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 2023-2024 Sanat Sezonunu Açıyor…

Açılış konserini, yetenekli şef Eray İnal yönetiyor. Konserin solistliğini ise dünyaca ünlü pan flüt sanatçısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir