24 Haziran 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Artan kiralar depremzedeyi çadırda bıraktı…

Artan kiralar depremzedeyi çadırda bıraktı…

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Elbistan ilçesindeki kirada kaldığı evi yıkılan depremzede Ali Süslü ve ailesi Adana’nın Kozan ilçesinde inşaatı yarım kalan evlerinin yanına kurdukları çadırda yaşamını sürdürüyor. Yüksek kiralar nedeni ile ev tutamayan Süslü ailesi hurdacılık yaparak geçimlerini sağlamaya çalışıyor.

“Buralarda kiralar 10 bin TL”

9 çocuğu ve torunları ile yaşamını sürdüren depremzede Ali Süslü, inşaatlarının önüne kurdukları çadırda yaşadıklarını belirterek, “Devletimizden Allah razı olsun, çadır aldık. Burada yaşamaya çalışıyoruz. Yağmurda eşyalarımız ıslanıyor. Kiralık ev baktık, kiralar çok yüksek. Ben faturaları bile ödeyemem. Gecekondu gibi yaşanmayacak kadar kötü durumdaki evlere 3-5 bin TL kira istiyorlar. Zaten genel olarak buralarda kiralar 10 bin TL. Ne denir ki benim gibi binlerce insan var. İnsanlar azıcık insan gibi yaşasa yeter. Bizim en azından başımızı sokacak çadırımız var. Bizden daha kötü durumda olanlarda var” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir