30 Mayıs 2020 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / AK Parti’den İhracı İstenen Öztürk: Bana Tebligat Gelmedi

AK Parti’den İhracı İstenen Öztürk: Bana Tebligat Gelmedi

Ak PARTİ tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, “Bana gelen resmi bir tebligat yok” dedi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda ‘Eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfus kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak Ak Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek’ iddiaları üzerine Öztürk, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Alemdar Öztürk, bu konudaki haberler ile ilgili ortada yanlış bilgilendirme olduğunu savundu.

İddiaların doğru olmadığını belirten Alemdar Öztürk, şöyle dedi:

“Bana gelen resmi bir tebligat yok. Basından gördüğüm kadarıyla eşimle ilgili bir söylem var. Eşim, başkan yardımcısı değil, ‘Kültür işlerinden sorumlu koordinatör’ olarak çalışıyor. Yardım, eğitim işleriyle ilgili faaliyet gösteriyor. Diğer söylenen konularla ilgili de bana intikal etmiş resmi bir yazı yok, soruşturma yok. İmar uygulama yetkisi yeni çıkan yasa gereği Büyükşehre ait, bize ait değil.”

Disiplin kuruluna sevk edildiğini de televizyondan öğrendiğini kaydeden Alemdar Öztürk, “Disiplin kuruluna gidip bu konuda bilgilendirmeyi, savunmamızı yapacağız. Neticede partiyle ilgili süreçte biz buradaki son seçimdeki ortalamaya göre AK Parti olarak oyumuzu Ceyhan’da yüzde 36 oranında artırmışız. Burada tamamen eksik bir bilgilendirme var” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Silah sesi ihbarına giden polis ekipleri kurşunlanmış otomobili buldu…

Sokak ortasında bir otomobil kazalı ve pompalı tüfekle kurşunlanmış halde bulundu.Olay, Seyhan’a bağlı Yeşilevler Mahallesi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir