14 Nisan 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Adanalı sinemaseverler; Frankofon sinemanın baş yapıtlarını, etkileyicekler…

Adanalı sinemaseverler; Frankofon sinemanın baş yapıtlarını, etkileyicekler…

Adanalı sinemaseverler; Frankofon sinemanın baş yapıtlarını, etkileyici belgeselleri ve yenilikçi bağımsız filmleri keşfetme fırsatı bulacak. Adana Alliance Française Kültür Derneği ve Seyhan Belediyesi desteği ile düzenlenen festival ücretsiz olarak izlenebilecek.

Dernek; sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak Adana’ya bir çok sanatçı grubunu getirirken; tiyatro, müzik, sinema, sokak gösterileri ve sergileri Adanalıların hizmetine sundu.

DUMONT, ÖNEN İLE BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Fransa Büyükelçisi İsabelle Dumont, 30 Ocak’ta Adana ziyaretinde Adana Alliance Française Kültür Derneği’ni ziyaret ederek, dernek başkanı Aydın Önen ile bir araya geldi. Bu ziyaret kapsamında Türklerle Fransızlar arasında anlayış ve dostluğun, dil ve kültür bağlarının Adana ve bölgemizde gelişmesinin önemi üzerinde duruldu.

Alliance Française’nin kuruluşunun 140.yılı nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından Elysee Sarayı’nda verilen resepsiyona katılan Aydın Önen; ülkemizde ilk kez 16 yıl önce Adana’da kurulan Adana Alliance Française Kültür Derneği’nin; dil, din, ırk ayrımı yapmayıp, politika ile uğraşmadığını, kültür ve sanatın birleştirici gücüyle ülkeler arasında dost.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir