19 Mayıs 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / ADANA’DA TEMMUZ AYI TRAFİK KAZASI 773…

ADANA’DA TEMMUZ AYI TRAFİK KAZASI 773…

Adana’da Temmuz ayı içerisinde 10’u ölümlü 370’i yaralanmalı, 393’ü de maddi hasarlı olmak üzere toplam 773 trafik kazası meydana geldiği bildirildi.

Adana Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Adana İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2014 yılı Temmuz ayı içerisinde toplam 116 bin 467 araç kontrol edildi. Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.621 araç trafikten men edildiği, 183 sürücünün ehliyetine el konulduğu bildirildi.

Söz konusu dönemde alınan önlemlere rağmen, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle ilimiz sınırlarında toplam; 393 maddi hasarlı, 370 yaralamalı, 10 ölümlü olmak üzere toplam 773 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 636 kişinin yaralandığı, 10 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Açıklamada, “Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır” uyarısında bulundu

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir