13 Temmuz 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da 13 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi…

Adana’da 13 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi…

Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, akşam saatlerinde ilçe genelinde gerçekleştirdikleri kapsamlı asayiş uygulamalarında, şüphelilerin üst, ev ve araçlarında detaylı aramalar gerçekleştirdi. Yapılan aramalar sonucunda, suç örgütlerinin elinde bulunan tehlikeli silahlar ortaya çıkarıldı.

Ekiplerin titiz çalışmaları neticesinde toplamda 6 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet ruhsatsız tüfek ve 179 adet fişek ele geçirildi. Bu tehlikeli silahların sokaklardan uzaklaştırılmasıyla şehirdeki güvenlik riski önemli ölçüde azaltıldı.

Ayrıca, ekiplerin gerçekleştirdiği Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgularında, 21 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 1 şahısın da yakalandığı belirlendi. Yakalanan şahsın, adalet sistemi tarafından arananlar listesinde uzun süredir yer aldığı ve emniyet birimleri tarafından ciddi bir tehdit olarak değerlendirildiği ifade edildi.

Yakalanan şahsın tutuklanarak adli süreç başlatıldı, diğer suçlularla ilgili ise soruşturma derinleştirilerek devam ediyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir