4 Ekim 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / 5.5’lik deprem bu köye büyük hasar verdi…

5.5’lik deprem bu köye büyük hasar verdi…

Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki deprem, Minnetli köyünde bir kerpiç evi yıktı, bazı evler ile ahırlara ağır hasar verdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 08.44’de Adana’nın Kozan ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 11,27 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Adana merkez başta olmak üzere Osmaniye, Mersin ve Kahramanmaraş’tan da hissedildi.

Depremin merkezinde herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmazken, bazı evlerde hasar meydana geldi. Özellikle ilçeye bağlı Minnetli köyünde deprem bir kerpiç evi yıktı, bazı evlere ve ahırlara da ağır hasar verdi. Hasar alan evlerdeki yıkıntı ve çatlaklar dikkat çekti. Bölgeye belediye ve AFAD’a bağlı ekipler giderek incelemelere başladı.

Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Sönmez, depremin çok şiddetli olduğunu belirterek, “Merkez üssünün Minnetli köyü olduğunu öğrendik, buraya geldik. Şimdi bu bölgedeki hasarı tespit etmeye çalışıyoruz” diye konuştu. Deprem afetini yaşadıklarını belirten Muhtar İzzet İnce ise, “Evlerimizin içine girilecek bir durum yok, bazı ahırlarımız göçtü. Can kaybımız yok” dedi.

Köy sakinleri de depremi çok şiddetli hissettiklerini, hatta evleri devirme seviyesine getirdiğini söyledi. Depremde evinin bir bölümü yıkılan Cuma Doğan, “Ev sallanmaya başladı. Eşime kaç dedim, dışarı yola zor kaçtık” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

‘Enflasyona tutsak olduk!’

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon verilerinin hız kesmeden …

Eczacılık öğrencilerine oryantasyon programı…

Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Oryantasyon Programının açılış konuşmasını yapan Ç.Ü. Eczacılık Fakültesi …

Salbaş’ta termal su bulundu…

Karaisalı’nın Salbaş mevkindeki Kuzgun ve Kocaveliler yolu üzerinde MTA tarafından yapılan sondaj çalışmalarında 65 derece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir