25 Şubat 2024 , Pazar

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, . Yaşar Kemal Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen nakdi yardım töreninde coşkulu bir kalabalık tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. Törene, TSYD Adana Şube Başkanı Engin Kanber, mahalle muhtarları, kulüp başkanları, yöneticiler ve antrenörlerin yanı sıra çok sayıda sporcu katıldı.

Seyhan Belediyesi ilçede faaliyetlerini sürdüren 202 amatör spor kulübü’ne (Futbol-Salon)  2 Milyon TL nakdi yardım desteğinde bulundu  “ Başarının yolu üretmekten geçer. Bunun için altyapıya önem verip yetenekli futbolcular yetiştirin” dedi.

 “SPORA VE SPORCUYA DESTEK İLK GÖREVLERİMİZDEN BİRİ”

Amatör Spor Kulüplerine göreve geldikleri ilk günden itibaren imkanlar dahilinde destek olduklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ Geleceğimizin başarılı sporcularına destek olmak ilk görevlerimiz arasında yer almaktadır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korunmanın en önemli unsuru spordur. Bizde bu nedenle spora ve sporcuya çok büyük önem veriyor ve ciddi yatırımlarda bulunuyoruz. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz nakdi yardım törenimizde sizlerle bir arada bulunmak bizleri son derece mutlu etti.” dedi.

 “YARDIMLARIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTARAK DEVAM EDECEK”

Bu yıl futbol ve salon kulüplerine toplamda 2 milyon TL nakdi yardım desteğinde bulunduklarını belirten Başkan Akay, konuşmasını şöyle tamamladı; “ Bu desteğimizin yanı sıra  kulüplerimizin en büyük sıkıntılarından birisi olan tesis, ulaşım başta olmak üzere gıda desteğimizi de esirgemiyoruz.  Bir çok kulübümüz belediyemize ait tesislerimizde çalışmalarını sürdürmekte. Yardımlarımız her geçen gün artarak devam edecek. Verdiğimiz destek gençlerimizin iyi bir birey olmaları konusunda önemli bir görev üstlenen kulüplerimize helal ve hayırlı olsun ”

100. YILA ÖZEL HAZIRLANMIŞ FORMA HEDİYE EDİLDİ

Törende,  ASKF Genel Sekreteri Ergin Ulun ve Atletik Conan Vücut Geliştirme Spor Kulübü Başkanı  Milli Antrenör Nihat Söyler Başkan Akay’a çiçek takdim ederken Sevdamız Adana Platformu Başkanı Selahattin Baynal Adanasporlu taraftarlar adına 100.Yıl forması armağan etti.

 

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Karataş Spor Kenti Yolunda İlerliyor…

Topuz, Karataş Belediyesi’nin desteklediği U-16 Ligi Final Müsabakalarının ardından düzenlenen ödül törenine dair bilgiler paylaştı. …

Dyt. Sevim Akçay’dan Seminer…

Engelsiz Eğitim Merkezi’nde sağlıklı beslenme üzerine, bünyesinde bulunan Diyetisyen Sevim Akçay tarafından bir seminer verildi. …

Adana’da Öğrencilere Terör Uyarısı…

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir