13 Nisan 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Zirai Drone Eğitimi Verildi…

Zirai Drone Eğitimi Verildi…

Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen ENHANCER projesi kapsamında Tarımda Girişimcilik Seminerleri Çukurova Üniversitesinde başladı.

Tarımda yenilikçi fikirlerin ve sürdürülebilir çözümlerin önemine vurgu yapmak üzere Multispektral Analizlerle ve Zirai Dronelar ile Hassas Tarım Uygulamaları Semineri 2024 Kapsayıcı Tarım: Ortak Beceri ve Bilgi Geliştirme Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ZİRAİ DRONE EĞİTİMİ VERİLDİ

Seminere 36 kişi katıldı. Bu seminerde, yenilikçi fikirlerin nasıl hayata geçirilebileceği, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine nasıl katkıda bulunabileceği ve geleceğin nasıl şekillenebileceği gibi önemli konular ele alındı. Seminerde drone özellikleri tanıtıldı. Tarımda drone kullanımı ile ilgili bilgi verildi. Tarımda drone kullanımında dikkat edilmesi gereken koşullar hakkında konuşuldu. Drone kullanımına uygun hava koşulları, uygun alanlar ve kullanırken dikkat edilmesi gereken koşullar ile ilgili bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. Seminerin konuşmacısı FZ ARGE Yazılım Tarım Havacılık Kurucusu ve girişimci Furkan Kısaoğlu oldu.  Konuşmacı, kendi alanında edindiği deneyimleri ve geleceğe yönelik vizyonlarını paylaştı. Seminer, gün boyunca konuşma, yenilikçi projeler hakkında fikir alışverişinde bulunma imkânları sundu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir