13 Nisan 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Zeydan Karalar’ın hizmet sağanağı dinmiyor…

Zeydan Karalar’ın hizmet sağanağı dinmiyor…

Adana Büyükşehir Belediyesi ve SASA’nın birlikte hayata geçirdiği Bahçeşehir Gündüz Bakımevi açıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir yandan kentin ilçe, köy ve mahallelerinde halka buluşarak talep ve istekleri dinliyor, bir yandan da kentin ve hemşehrilerinin yaşamına değer katan hizmetleri gerçekleştiriyor.

Kadının toplumda güçlü hale gelmesi adına, Kadın Kooperatifleri kuran, Kadın Akademisi, NİYET Akademileri ve Payhane Mutfağı’nı faaliyete geçiren Başkan Zeydan Karalar, Gündüz Bakımevleri ile kadınların çalışma hayatında daha fazla yer alabilmeleri için çaba harcıyor.

Bahçeşehir Mahallesi’nde gerçekleştirilen Gündüz Bakımevi’nin açılışını yapmak üzere gelen Başkan Zeydan Karalar’ı alana sığmayan coşkulu kalabalık karşıladı. Ailelerin çocukları ile katıldığı ve büyük ilgi gösterdiği açılışa, siyasiler, muhtarlar, öğrenciler, öğretmenler ve Bahçeşehir Mahallesi sakinleri katıldı.

Bahçeşehir Mahalle Muhtarı Hasan Ali Berktaş, çocuklara nezih ortamda eğitim alma imkanı sağlayan Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

20 ADET GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Başkan Zeydan Karalar, 724 metrekare alanda, 150 çocuk kapasiteli Gündüz Bakımevi’ni Bahçeşehir Mahallesi’ne kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, önümüzdeki dönemde Gündüz Bakımevleri’nin sayısını en az 20’ye çıkaracaklarının da müjdesini verdi.

Adana’nın her noktasına hakim olduğunu kaydeden Başkan Zeydan Karalar, Bahçeşehir Mahallesi’nin önümüzdeki yıl Kapalı Semt Pazarı’na kavuşacağını da duyurdu.

EMEKLİ DOSTU BİR ADANA İNŞA EDECEĞİZ…

Adana’yı çehresi ve hizmetleriyle emekli dostu bir kent haline getireceklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, inşa edecekleri Yaşlı Yaşam Merkez’leri ile yaşlıların nefes alabileceği, sosyalleşebileceği alanlar oluşturacaklarının bilgisini de verdi. Başkan Zeydan Karalar, “Bizim dokunmadığımız kesim olmayacak. Belediyecilik, bir çocuğa, doğduğu andan başlayarak her türlü hizmeti sunmak, onunla ilgilenmek ve yaşamını kolaylaştırmak işidir. Bunu da büyük ölçüde yapıyoruz” dedi.

ADANA’NIN TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ HİZMETLER

Daha önce Adana tarihinde görülmemiş hizmetlerin kendi döneminde yapıldığına da dikkat çeken Başkan Zeydan Karalar, pandemiye, ağır borç yüküne ve depreme rağmen Adana’ya 3 alt geçit, 5 yeni bulvar, 111 otobüs, 321 iş makinesi, 3 milyon ton asfalt serimi, içme suyu getirme projeleri, ilçelere arıtma tesisleri, altyapı üst yapı yenileme, yeni park bahçeler açma, ücretsiz kurs merkezleri, kütüphaneler, öğrenci yurtları ve gündüz bakımevleri gibi sayısız hizmete imza attıklarını ve devasa hizmetleri borçlanmadan yaptıklarını aktardı.

ADANA’NIN İLK ULAŞIM MASTER PLANI

Yine Adana tarihinde ilk defa Ulaşım Master Planı’nın kendileri tarafından yapıldığının altını çizen Başkan Zeydan Karalar, 2. Etap Metro hattının kamulaştırmanın hemen ardından başlayacağını ve metroyu önümüzdeki 5 yıl içinde Adana’ya kazandırmakta kararlı olduklarını vurguladı.

ADANA ADANA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

Başkan Zeydan Karalar önümüzdeki dönemde yapılacak; 8 yeni alt geçit ve bulvarlarla, kültür merkezleri, dünya çapında 2 kütüphane, metro, tramvay, nostaljik tramvay, otogar, yeni kreşler, yeni öğrenci yurtları, restorasyonlar, biyolojik gölet, güneş enerji santralleri, ilçelere arıtma tesisleri, spor tesisleri ve spor akademisi, mezbahane, afet koordinasyon merkezi, yaşlı yaşam merkezi ve sosyal yardımlar ile Adana’ya adana adana çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir