Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG ile Adanalı Milli Sporcu Yiğit Ali Selek’e meydan okudu.

Kelaynak Havacılık Kulübü Uçuş Pisti’nde TOGG ile motosikletin nefes kesen kapışması centilmence beraberlikle sonuçlandı.

 

Büyük yarış öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Kocaispir, “Milli Sporcumuz Yiğit Ali Selek Adana’mızın gururu. Yüreğir Belediyesi olarak bugüne kadar Yiğit Ali kardeşimize elimizden geldiğince destek olduk. O da sağ olsun hem Adana’mızın hem Türkiye’mizin gururu oldu. Umarım centilmence bir yarış olur” dedi.

 

Başkan Kocaispir ile Milli Sporcu Selek’in nefes kesen yarışı beraberlikle sonuçlandı. Başkan Kocaispir, “Güzel bir yarış oldu. Yiğit Ali, gerçekten umut vadeden bir sporcumuz. Kendisinden dünya şampiyonlukları bekliyorum. Bundan sonraki spor hayatında başarılar diliyorum. TOGG ise bizim yerli ve milli otomobilimiz. Her ikisi ile de gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Milli otomobil TOGG ile yarışmanın gurur verici olduğu belirten Selek, “Benim için farklı bir deneyim oldu. Milli otomobilimizle yarışmaktan gurur duydum. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

02-5

Yarış sonunda Başkan Kocaispir, ‘Kask hayat kurtarır’ diyerek milli sporcuya kask hediye etti.