22 Eylül 2023 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / YİNE PİSLİK İÇİNDE!

YİNE PİSLİK İÇİNDE!

Adana’nın uzun yıllardır kanayan yarası olan Sarıçam Deresi’ndeki pislikler ve otlar vatandaşların sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Yüreğir ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan, Mutlu, Kiremithane, Çamlıbel, Şehit Erkut Akbay, Dadaloğlu, Dervişler, Atakent, Sarıçam ve Özgür mahallelerinden geçen Sarıçam Deresi’nin içerisine atılan çöpler ve büyüyen otlar hem görüntü kirliliğine yol açıyor hem de etrafa kötü koku yayıyor, sinekler ise adeta evlerin içine istila etti.

‘ÇOCUKLARIMIZIN HASTALANIP ÖLMESİNDEN KORKUYORUZ’
Yüreğir belediyesi, sorumluluk alanında olmamasına rağmen Sarıçam Deresi’ni temizlemişti. Ekiplerin Sarıçam deresinde yaptığı temizlikten sonra dere tekrar eski haline döndü. İçine atılan çöpler ve türeyen otlarla birlikte adeta pislik yuvası oldu. Mahalle sakinleri derenin en azından ayda bir kez temizlenmesini isteyerek, “Sarıçam Deresi, temizlenmediği için adeta hastalık ve pislik saçıyor. Çocuklarımız derenin içine girip oyun oynuyor. Hastalanıp ölmesinden korkuyoruz. Bu derenin biran önce ıslah edilmesini istiyoruz’’ dediler.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Siyasetimizi Allah’ın rızası kulun duasını almak için yapıyoruz..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Adana il binasında …

Esrarengiz ilan görenleri hayrete düşürdü…

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi’nde yaşanan olayda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından …

CHP’li Bulut: Büyüyerek, güçlenerek, yenilenerek yolumuza devam edeceğiz…

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ceyhan’da üye katılım töreninde partililerle bir araya geldi. Cumhuriyet Halk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir