21 Şubat 2024 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / “Yenilikçi bir OSB olarak, sinerjiyi önemsiyoruz”

“Yenilikçi bir OSB olarak, sinerjiyi önemsiyoruz”

İstanbul Anadolu Yakası OSB Bölge Müdürü Ayla Dev ve birim yöneticilerinden oluşan heyet, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve birim yöneticilerinin katılımıyla AOSB Seyhan Salonu’nda düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda, her iki bölgenin stratejik hedefleri, sektörel dinamikleri ve potansiyel iş birliği fırsatları ele alındı.

Heyet, AOSB Bölge Müdürlüğü binası giriş katında bulunan ve elektrik dağıtım şebekesinin 7/24 izlenebildiği SCADA sistemini, son teknoloji sistemle bölge güvenliğinin sağlanmasına hizmet eden İzleme ve Koordinasyon Merkezini, atık su, kullanma suyu, AOSB Beton Santrali ve Yüreğir Devlet Hastanesi Semt Polikliniğini yerinde inceledi.

Heyete, tüm kamu kuruluşlarının aynı çatı altında hizmet verdiği Kamu Kampüsü, girişimcilik ekosistemine katkı sunan Küp Girişimcilik Merkezi, AR-GE ve tasarım hizmetleri faaliyetleri, Üniversite – Sanayi işbirlikleri çerçevesinde yapılan çalışmalar, AOSB katılımcılarını dijital dünya ile buluşturan AIP Export, sanayicilere eğitim desteği sağlayan AOSB Akademi gibi bir çok hizmetlerin yanında, inşaatına başlanan AOSB Anaokulu Projesi hakkında bilgi verildi.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, bölgeye ilişkin genel bilgilendirmede bulunduğu heyete, sanayicilere sundukları ve fark oluşturan hizmetleri anlattı. Akpınar, sanayiciye ekonomik şartlarda elektrik, su ve doğal temin ettikleri gibi beton santrali de kurduklarını, saatte 130 m beton üretim kapasiteli tesisi ile; Bölge Müdürlüğü ve bölgede bulunan sanayicilerin ihtiyacı olan betonu kaliteli üretim, uygun fiyat politikasıyla ürettiklerini söyledi.

Akpınar, sanayicilerine enerji ve beton tedariğinin yanı sıra enerji verimliliği danışmanlığı, beton ürünleri imalatı, elektrik üretim santrali kurmak üzerine hizmetler verebilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Akpınar, yenilikçi bir OSB olarak sinerjiyi önemsediklerini, OSB’ler arası bu güçlü sinerjiyi daha da büyütmek adına, kurumsal vizyonları birleştirmeye, karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İstanbul Anadolu Yakası OSB Bölge Müdürü Ayla Dev ise AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve ekibini fark oluşturan hizmetlerinden dolayı tebrik ederek, misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ATO Genel Sekreteri Genç’ten ‘Kanun Teklifi’ Açıklaması…

Dr. Genç’in açıklamalarında şunları kaydetti: “Kanun teklifinde hastanelerde dağıtılacak ek ödeme miktarının belirlenmesinde esas olan unsurlar; tahakkuk, …

Kocaispir, Kadın Sanayicilerle Bir Araya Geldi…

Başkan Kocaispir, kadın sanayicilerin Adana ekonomisine katkılarına dikkat çekerek, kadın girişimcilerin ve sanayicilerin ekonomiye sağladığı değeri önemsediğini …

Zabıta Ekipleri Son Anda Yetişti…

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyuva Mahallesi Mirzaçelebi Sokak’ta bir kasap kaçak yollardan kesim için deve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir