26 Şubat 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Yeni yılın ilk “Halk Gözlemi” etkinliği…

Yeni yılın ilk “Halk Gözlemi” etkinliği…

Çukurova Üniversitesi UZAYMER, ‘Halk Gözlemi’ etkinliği adı altında Adana’daki tüm vatandaşlara gökyüzünü daha yakından görme, gözlemleme fırsatı sunuyor.

Çukurova Üniversitesi UZAYMER, halka açık olarak düzenlediği gökyüzü gözlem etkinliklerine son hızla bu yılda da devam ediyor. UZAYMER, bu halk günü etkinliklerini her ay bir kere ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleştiriyor. Bu etkinlik için her ay olduğu gibi bu ay da sadece katılım formu doldurmak yetiyor.

2024 yılının ilk ayı olan bu ay da 17 Ocak tarihinde düzenlenecek. Halk Gözlemi, saat 19.00-22.30 saatleri arasında yapılacak. Etkinliğin bu ayın 17’sinde gerçekleşmesinin nedeni ayın tüm gece boyunca belirgin şekilde gözlemlenmeye uygun olmasından kaynaklanıyor.

Ay dışında Jüpiter’in geç saatlere kadar gözlemlenebilmesi öngörülüyor. Satürn’ün ise etkinliğin başlayacağı saat olan akşamın ilk saatlerinde gözlemlenmeye uygun olması bekleniyor.

Parçalı ay tutulmasının 21.00 ila 01.26 saatleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca gece boyunca Jüpiter’i de görmek mümkün olacak ve Satürn de gökyüzünde gözlemlenebilecek.

Etkinlik Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü Çamlıtepe Lojmanları girişinde yapılacak.

Gökyüzüne, gezegenlere meraklı olan kişiler etkinliğe UZAYMER’in internet sayfasından ulaşabilir.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Karataş Spor Kenti Yolunda İlerliyor…

Topuz, Karataş Belediyesi’nin desteklediği U-16 Ligi Final Müsabakalarının ardından düzenlenen ödül törenine dair bilgiler paylaştı. …

Dyt. Sevim Akçay’dan Seminer…

Engelsiz Eğitim Merkezi’nde sağlıklı beslenme üzerine, bünyesinde bulunan Diyetisyen Sevim Akçay tarafından bir seminer verildi. …

Adana’da Öğrencilere Terör Uyarısı…

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir