8 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Yaşlı Adam Bina Boşluğuna Düştü…

Yaşlı Adam Bina Boşluğuna Düştü…

2 katlı evin damından bina boşluğuna düşen yaşlı adamı itfaiye ekipleri 1 saatlik çalışma sonucu kurtardı. Kendisini kurtaran ekiplere, “Beni bırakın, ben iyiyim” diyen ve hastaneye gitmek istemeyen yaşlı adam güçlükle ikna edildi.

Olay, Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi 4046 Sokak’ta meydana geldi. Vatandaşlar, iki binanın arasından gelen çığlık sesini duyup kontrol etmek istedi. Vatandaşlar bina arasını kontrol ederken yerde yatan 83 yaşındaki Mustafa Güneştepe’yi gördü. Bunun üzerine çevredekiler durumu Cankur, sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, merdiven ile yaşlı adamın yanına inip kurtarma çalışmalarına başladı.

Güneştepe’yi kurtarma yolunu araştıran Cankur ekipleri, önce duvarın üstündeki demir korkulukları kesti. Güneştepe’nin rahat hareket edebilmesi için duvara da merdiven dayayan Cankur görevlileri, yaşlı adamı kurtarıp kendi araçlarının üzerine aldı.

Evine gitmek istediğini söyleyen Güneştepe, önce şalvarının yırtıldığını söyleyip inmek istemedi. Görevlilerin, “Sana şalvar alırız, sen yeter ki in” demesinin ardından araçtan inen ve sedyeye yatırılan Güneştepe, bu defada sağlık ekiplerine, “Ben iyiyim, ben kaç kez kaza geçirdim. Benim başıma gelenler kimsenin başına gelmedi. Bu kadarcıktan bana bir şey olmaz. Bırakın beni hastaneye gitmeyeceğim” dedi. Uzun süre Güneştepe’yi ikna etmeye çalışan görevliler, daha sonra yaşlı adamı ambulansa kadar taşıdı. Yapılan kontrolde sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılan Güneştepe, kontrol amaçlı Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kozan’a doğalgaz geldi…

Kozan’da ilk doğalgaz akımı düzenlenen törenle gerçekleşti. Kozan’da ilk doğalgaz meşalesi okunan duaların ardından gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir