24 Mayıs 2022 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Yalbuzdağ: Gıda gibi ilaçta da KDV yüzde 1’e indirilmeli…

Yalbuzdağ: Gıda gibi ilaçta da KDV yüzde 1’e indirilmeli…

Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, İnsanın beslenmesi gibi sağlıklı yaşamasının da bir hak olduğunu belirterek “Gıdada olduğu gibi ilaç’ta da KDV yüzde bir’e indirilmelidir” dedi.
İLAÇLARIN TAMAMINDA KDV DÜŞÜRÜLMELİ
Adana Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “13 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanan bildirime göre gıdada KDV oranı %1’e indirildi. Bu uygulama kapsamında eczanelerimizde sattığımız gıda takviyeleri ve bebek mamalarının da KDV oranı %1’e indirildi. İlaç gibi insan sağlığı üzerinde hayati önem taşıyan ve kullanılması zorunlu olan bir grupta KDV oranının düşürülmemesi ve ilacın kapsama alınmaması tezatlık yaratmaktadır. İnsan sağlığı için olmazsa olmaz ilaçların tamamında KDV oranının yüzde bir’e düşürülmesi gerekmektedir. Bu anlamda bakanlık nezdinde tüm yetkililerin bu konunun çözümü için gerekeni yapmalarını beklemekteyiz.” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kocasını bıçakladığı ileri sürülen kadın serbest bırakıldı…

Adana‘da tartıştığı eşini darbederek bacağından bıçakla yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan kadın, serbest bırakıldı. Dün gece Seyhan ilçesi Gürselpaşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir